هوای پایتخت برای حساس ها نامطلوب می شود

هوای پایتخت برای حساس ها نامطلوب می شود

بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت الان در محدوده قابل قبول است اما كاهش كیفیت هوا و تداوم وضعیت نامطلوب طی روز پیش بینی می شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز (۲۶ آبان ماه) باتوجه به برقراری جو نسبتا پایدار و آرام طی ساعات گذشته همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و در بیشتر مناطق شاهد برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس هستیم.

با تداوم این وضعیت جوی و عدم وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوای بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

در شامگاه با افزایش ترافیک و تجمع آلاینده ها انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد، هرچند در اواخر وقت امشب (۲۶ آبان ماه) با افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا دورازانتظار نخواهد بود.

صبح فردا (۲۷ آبان ماه) با کاهش تندی باد و همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افرایش پیدا خواهدنمود و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود. با حاکمیت جو آرام و پایدار طی روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (۲۷ آبان ماه) پیش بینی می شود تجمع آلاینده ها و افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از تردد خودرو ها موجب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد شود.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۳ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1399/08/26
15:06:16
5.0 / 5
1503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane