۱۰ اقدام اضطراری شهرداری تهران در موج سوم شیوع بیماری كرونا

۱۰ اقدام اضطراری شهرداری تهران در موج سوم شیوع بیماری كرونا

جلسه اضطراری ستاد مبارزه با كرونا شهرداری تهران به ریاست مشاور عالی و مدیركل حوزه شهردار تهران برای اتخاذ تصمیمات اجرائی مهم در موج سوم شیوع ویروس كرونا اجرا شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، باتوجه به شیوع بیماری کویید-۱۹ در تهران و تشدید اقدامات پیشگیرانه، جلسه اضطراری ستاد مبارزه با کرونا شهرداری تهران به ریاست مصطفی کاظمی، مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران و با شرکت معاونان شهردار تهران و مدیران عامل سازمان های اتوبوسرانی، مترو، پایانه ها، بحران، تاکسیرانی، بوستان ها و فضای سبز، پسماند و بهشت زهرا(س)، امروز انجام شد.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، در این نشست بعد از گفتگو و تبادل نظر مقرر شد ۱۰ اقدامات مهم به شرح ذیل صورت گیرد.
"۱. برگزاری جلسات اضطراری ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا در شهرداری تهران از روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۸/۳ به صورت هفتگی تا اطلاع ثانوی.
۲. تهیه پیشنهادات ترافیکی درباب شناوری زمان بندی طرح های ترافیکی، ساعات کاری و ساعات حرکت وسایل نقلیه بمنظور کاهش تردد شهروندان برای ارائه به شورای عالی ترافیک
۳. تهیه محتوای تبلیغی و آموزشی برای اکران در محیط های شهری از هفته جاری.
۴. کاهش ۵۰ درصد حضور کارکنان در محیط کار
۵. تشدید اقدامات ضدعفونی در وسایل حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس، مترو و تاکسی و انجام اقدامات جدی بمنظور جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک به فروشگاه های شهروند، میادین میوه و تره بار، مترو و اتوبوس.
۶. تهیه پیشنهادات لازم برای تعطیلی بوستان ها باتوجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش برودت هوا همزمان با تاریک شدن هوا بویژه در ایام تعطیل
۷. برگزاری جلسات با مسئولان وزارت بهداشت و مسئولان ستاد ملی مقابله با شیوع ویروس کرونا درباب ایجاد هماهنگی یبشتر برای مقابله با شیوع بیماری و دستیابی به راهکارهای مناسب برای چالش های پیش رو.
۸. ارسال پیشنهادات ایجاد محدودیت های جدی تر باتوجه به بررسی های علمی و کارشناسی به رئیس ستاد ملی ستاد مبارزه با کرونا از جانب شهردار تهران.
۹. انجام تمهیدات لازم برای پشتیبانی اقلام بهداشتی و ضدعفونی باتوجه به آغاز فصل سرما برای تامین کالای بهداشتی لازم در اختیار کارکنان خدمات دهنده و تامین کالاهای مجموعه های خدماتی میادین میوه و تره بار و شهروند به عموم مردم باتوجه به آغاز فصل سرما.
۱۰. برگزاری جلسات اضطراری و تهیه پیشنهادات لازم بمنظور هماهنگی دستگاه های ذیربط برای مبارزه با آلودگی هوا در آستانه سرما و افزایش شیوع بیماری باتوجه به تأکیدات متخصصان بر نقش آلودگی هوا در گسترش شیبوع بیماری."1399/08/04
18:04:52
5.0 / 5
1539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane