برنامه ای كه ناتمام ماند

برنامه ای كه ناتمام ماند

بیمه خانه: مركزی امروز اول مهرماه روز جهانی بدون خودرو بود، شهرداری اراك به مانند دیگر نقاط كشور تصمیم گرفت كه به مناسبت این روز و به شكل نمادین برای ساعاتی یك خیابان در شهر را به پیاده راه و محلی خالی از خودرو تبدیل كند.


قرار بود محدودیت تردد خودرو ها از عصر روز سه شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در حدفاصل میدان شهدا تا میدان هفت تیر اراک در روز جهانی بدون خودرو صورت گیرد.

بگفته شهردار اراک مجوز این اقدام از شورای تامین استان دریافت شده بود و قرار بود شهروندان یک خیابان خالی از هر گونه خودرو را به چشم ببینند و در واقع تجربه کنند که اگر یک خیابان خالی خودرو باشد چه اتفاقی رقم می خورد.

عصر روز سه شنبه فرا رسید و در ساعت ۱۶ حدفاصل میدان شهدا تا میدان هفت تیر اراک با مجوز شورای تامین استان بسته شد و اتفاقا از ساعات اولیه نیز استقبال خوبی از طرف شهروندان شکل گرفت بطوریکه جوانان و خانواده های اراکی در چارچوب پیاده روی و دوچرخه سواری عصر سه شنبه خود گذراندند، اما بعد از دو ساعت وضعیت تغییر نمود.

باوجود اینکه شهرداری و شورای شهر برای مسدود شدن خیابان شهید بهشتی تا ساعت ۲۲ از شورای تامین مجوز داشتند، با دستور پلیس راهور در ساعت ۱۸ خیابان شهید بهشتی برای تردد خودرو ها بازگشایی شد.

رئیس شورای شهر اراک در واکنش به این اقدام پلیس راهور به ایسنا اظهار داشت: مردم صاحبان این شهر هستند نه پلیس و دیگران، اما متاسفانه در شرایط کنونی این جایگاه ها عوض شده است و پلیس رسما برای مردم محدودیت به وجود می آورد و برای تردد خودرو ها و حاکمیت زندگی ماشینی امنیت به وجود می آورد در صورتیکه مردم و عابران باید امنیت داشته باشد.
مرتضی سورانه رئیس شورای شهر اراک


منبع:

1399/07/02
10:17:45
5.0 / 5
1575
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane