اعلام آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء برای اجرای پروژه های عمرانی

اعلام آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء برای اجرای پروژه های عمرانی

بیمه خانه: فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء از آمادگی این قرارگاه برای اجرای پروژه های شهری در كشور با انعطاف پذیری در تامین منابع مالی بوسیله تهاتر آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سردار سعید محمد در سی وپنجمین اجلاس شورای عالی استانها که بعنوان میهمان ویژه حضور داشت، اظهار نمود: امروز مردم فشار زیادی را در اثر تحریم های ظالمانه متحمل شده اند اما انصافا جانانه در مقابل نظام سلطه مقاومت کردند؛ برهمین اساس همه ما باید امیدوارکننده و امیدبخش صحبت و عمل نماییم باید در مردم خصوصاً جوانان ایجاد انگیزه نماییم.
وی اظهار داشت: در قانون اساسی در هفت اصل مباحث مربوط به شوراها مطرح شده اصولی که نقش و جایگاه، حدود اختیارات، نحوه ی شکل گیری شورای عالی استانها مورد تاکید قرار گرفته پس باید این ظرفیت ها در جهت توسعه فرهنگ اسلامی – ایرانی مورد استفاده قرار گیرد.
سردار محمد افزود: اگر امروز به عملکرد شوراها توجه گردد مشاهده می شود که یا از ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده و یا در بعضی موارد ایجاد شوراها نه فقط کارآمدی لازم را نداشته، بلکه عقب گردهایی نیز در آن مشاهده می شود. ما به دنبال ایجاد یک طرح مبتنی بر جغرافیای هر منطقه هستیم. ۳۱ فرهنگ، گویش در کشور حضور دارند که مبتنی بر همین مبانی باید توسعه آنها رقم بخورد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که اقتصاد و فرهنگ دو مقوله به هم پیوسته هستند، افزود: اعضای شوراها نه فقط متولی عمران و آبادانی کشور هستند، بلکه باید به حوزه فرهنگ نیز توجه ویژه ای داشته باشند. بی شک در این راه باید از احساسی گری در اقدامات شهری پرهیز شود نباید منابع مردم تلف شود. بی شک باید مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی در کنار یکدیگر مورد توجه قرار گیرند تا حرکتی در جهت توسعه و آبادانی شهر صورت گیرد.
وی افزود: باید به همان میزان که به عمران شهرها فکر می نماییم به فرهنگ آنها نیز دقت نماییم. امروز لطمه های متنوعی گریبان مردم را گرفته باید در بخش فرهنگی بر روی باورهای مردم کار شود. روی موضوع تعهد در خانواده تأمل شود؛ وظایفی که بر روی شانه های همه شوراها قرار گرفته این است که فرهنگ غنی دوده (ع) بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
محمد اشاره کرد: باید بدانیم که به دنبال یک شهر اسلامی مدرن هستیم یا شهری مدرن اسلامی؟ خیلی از ما این اشتباه را می نماییم که شهر مدرن اسلامی چیزی است که تا به امروز همه مدیران شهری دنبال کرده اند به شکلی که پلی ساخته شود و نهایتا جایی برای اسلام در اجرای این پروژه پیدا نماییم برای مثال در آخر کمی نمای اسلامی به آن بدهیم در صورتیکه دقیقا باید برعکس عمل شود و ابتدا شهر اسلامی را شکل دهیم و بعد این شهر را مدرن نماییم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با تاکید بر این که مدیریت جامعه شهری باید با تمام پیوست های آن مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: باید معضل تبعیض در مدیریت شهری حل و فصل شود. امروز متاسفانه نداشتن برنامه جامع و نداشتن مدیران توانمند برای اجرای برنامه ها در شهرها ما را با مشکلات بسیاری روبه رو کرده است.
سردار محمد با اشاره به تشکیل این قرارگاه از سال ۱۳۶۸ و فعالیت ۳۱ ساله آن اظهار نمود: در دهه جدید باتوجه به منویات مقام معظم رهبری درباب اقتصاد مقاومتی این قرارگاه تلاش نموده است در این عرصه نقش آفرین باشد به شکلی که در حوزه صنایع و معادن، صنایع مس و فولاد کارهای چشم گیری داشته است. بعد از اعمال تحریم ها در بحث سیگنال رسانی ۲۰۷ ایستگاه زمینی برای این امر توسط قرارگاه در کشور شکل گرفته تا وابستگی به ماهواره ها در حوزه سیگنال رسانی حل و فصل شود. این قرارگاه در تولید گاز و تولید ۲۳ میلیون لیتر روزانه گازوئیل گام موثری برداشته همین طور ۳۲۴ کیلومتر از ۶۷۰ کیلومتر مسیر ریلی که امروز در کشور در حال راه اندازی است توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در دستور کار قرار گرفته است. تونل های بزرگ شهری همچون نیایش، آرش و اسفندیار و راه اندازی ۷۳ تقاطع غیرهمسطح شهری با طولی بیش از ۲۵ کیلومتر و راه اندازی پل سبز به طول ۱۹ کیلومتر از دیگر دستاوردهای این قرارگاه است.
ایشان سپس اظهار داشت: راه اندازی ۳۵ پروژه اتوبان و کمربندی، اجرای ۱۰ پروژه آب و فاضلاب در شهرهای مختلف از دیگر مواردی است که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در آن به موفقیت دست پیدا کرده، پروژه های شهری که کیفیت اجرا، سرعت، کاهش هزینه ها و همین طور انعطاف پذیری در تامین منابع مالی در آنها مورد توجه قرار گرفته است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اشاره کرد: بتازگی در شهر اهواز که یکی از معضلات اصلی آن حاشیه نشینی است بوسیله تقاطع ملکی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ساماندهی حاشیه نشینی این شهر شروع شده است. در خیلی از شهرهای دیگر نیز این مشکلات وجود دارد و قابلیت، ظرفیت و آمادگی قرارگاه برای حل این مشکلات وجود دارد.
وی درباب عملکرد قرارگاه خاتم الانبیاء در محرومیت زدایی در اقصی نقاط کشور اظهار نمود: باتوجه به این که قرارگاه خاتم الانبیاء از جنس مهندسی است و این مجموعه پروژه محور است، ما از توان مهندسی برخوردار هستیم و در امتداد اجرای پروژه ها گاهی طلب های خودرا با فاصله بسیاری دریافت می نماییم و این مساله به همراه بسیاری دلیلهای دیگر موجب کاهش توان نقدینگی قرارگاه شده است، اما با همین توان بحث محرومیت زدایی در اطراف اجرای پروژه ها را دنبال می نماییم.
منبع:

1399/06/21
11:09:22
5.0 / 5
1991
تگهای خبر: كیفیت , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane