نژادبهرام:

مناسب سازی معابر موضوعی فانتزی نیست

مناسب سازی معابر موضوعی فانتزی نیست

به گزارش بیمه خانه نماینده شورای شهر تهران در ستاد مناسب سازی معابر با تاكید بر اینكه برخی ها مناسب سازی را امری فانتزی می دانند، اظهار داشت: مناسب سازی معابر برای همه مردم یك لزوم عمومی است.


زهرا نژادبهرام در گفتگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت مناسب سازی معابر برای همه مردم آنرا یک لزوم عمومی خواند و با تاکید بر اینکه در حوزه مناسب سازی، شهر تهران بسیار عقب است، اضافه کرد: با وجود آنکه در سال 84، نخستین مصوبه مربوط به مناسب سازی برای معلولان و جانبازان در شورای اسلامی شهر تهران مصوب شد؛ اما نهایتا ده سال بعد یعنی در سال 94؛ ایجاد ستاد مناسب سازی در دستور کار قرار می گیرد و نهایتا از اواخر سال ۱۳۹۶ این ستاد فعالیت خودش را آغاز می کند.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مناسب سازی یک لزوم عمومی برای همه مردم است، اظهار داشت: نباید مناسب سازی را تنها به معلولان و جانبازان محدود نماییم چونکه اگر این اتفاق بیفتد در واقع بقیه بخش ها شامل سالمندان، کودکان، زنان باردار، مادرانی که کودکانی در آغوش دارند و یا کالسکه به دست دارند را نادیده گرفته ایم و به عبارتی دیگر مناسب سازی شاید ۵۰ درصد افراد شهر را در بر بگیرد.
نژادبهرام با اشاره به اینکه متاسفانه برخی تصور می کنند که اینگونه مصوبات مقوله ای فانتزی است، افزود: برخی ها فکر می کنند که مناسب سازی مقوله ای فانتزی است و برای زیبا کردن شهر است، در صورتی که یک لزوم است به جهت اینکه حق شهروندان به شهر را عرضه و حقشان را ضمانت نماییم.
وی اضافه کرد: مناسب سازی یک فرایند است که گستره آن از خانه به کوچه و سپس به خیابان و حمل و نقل عمومی و اماکن عمومی و... است و از آنجایی که بخش عمده بهبود این فرایند همچون مناسب سازی معابر، ساختمان ها و... در حیطه وظایف شهرداری ها است، می توانند نقش مهمی در ارتقاء این فرهنگ بردارند. بنابراین در ستاد مناسب سازی از همه معاونین شهردار خواسته ایم که عضو باشند و برنامه عرضه کنند؛ اما هنوز راه برای ادامه مسیر هموار نشده است.
منبع:

1399/05/17
13:20:32
5.0 / 5
1994
تگهای خبر: حمل و نقل , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane