فرجود در نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی مطرح كرد

تاثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در بحران كرونا

تاثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در بحران كرونا

بیمه خانه: مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در هفتمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی، ضمن ارائه ی توضیحاتی درباب پروژه تهران هوشمند، بر تاثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در زمان بحران كرونا تاكید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمد فرجود در این جلسه که به سبب شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد، به ارائه دورنمایی از نحوه ی استفاده کشورهای جهان از فناوری های هوشمند در این دوران پرداخت و رویکردهای جهانی در این خصوص را مورد بحث قرار داد.

دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند درادامه صحبت هایش به مرور برخی خدمات برخط و غیرحضوری شهرداری تهران به شهروندان پرداخت و قابلیت های اپلیکیشن هایی همچون تهران من و دوچرخه را برای مخاطبان این جلسه تشریح نمود.

وی در بخش پایانی سخنرانی اش به اهمیت نقش مشارکت شهروندان در تمامی برنامه های هوشمندسازی و مدیریت شهر اشاره نمود و اظهار داشت: استقبال شهروندان از خدمات آنلاین شهرداری تهران به شکلی بوده است که حالا سامانه شهرداری تهران به آدرس Tehran.ir دارای رتبه بسیار بالایی در رتبه بندی جهانی سایت ها است و این مساله نشان از ارائه ی خدمات خوب و همین طور آمادگی مناسب الکترونیک شهروندان دارد.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، همکاری و ارتباط نزدیک با زیست بوم نوآوری، نقش پررنگ تحلیل داده ها در مدیریت بحران و ضرورت به اشتراک گذاشتن تجارب بین شهرها جهت یافتن راهکارهایی برای مسائل مشترک بعنوان درس آموخته های بحران کرونا از دیگر محورهایی بود که یاد شده فرجود در این جلسه قرار گرفت.




منبع:

1399/04/03
15:59:58
5.0 / 5
2823
تگهای خبر: خدمات , سایت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane