ضرورت تغییر مدیریت پارك های جنگلی پایتخت

ضرورت تغییر مدیریت پارك های جنگلی پایتخت

به گزارش بیمه خانه رئیس كمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت تغییر مدیریت اداره پارك های جنگلی تاكید كرد و اظهار داشت: از آن جایی كه مناطق، امكانات لازم برای حفاظت از پارك های جنگلی را ندارند لازم است اداره آن به سازمان بوستان ها سپرده شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مجید فراهانی بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حریق شب گذشته در بوستان چیتگر اظهار داشت: در روز اول شروع به کار شورای شهر سوگند خوردیم که در دفاع از حقوق مردم مسامحه نکنیم و هر گونه ممنوعیت و محدودیت در حقوق قانونی مردم توسط شورای شهر رد می شود.
وی با بیان این که هیچ یک از اعضای شورا و مدیران شهرداری حق ندارند در حقوق همیشگی مردم ایجاد محدودیت کنند، اظهار نمود: شاهدیم که تذکر اعضای شورای شهر را روابط عمومی مناطق پاسخ می دهند و باید بگویم که عضو شورا نماینده مردم است نه نماینده شهرداری و باید بر طبق قسمی که خوردیم از حقوق مردم دفاع نماییم.
فراهانی با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضاء در خصوص این که از ورود خودرو به پارک چیتگر جلوگیری شود اظهار داشت: چیتگر 95 هکتار است مگر می شود با پای پیاده رفت؟ می گویند می خواهیم خودروی برقی بگذاریم اما مشخص نیست این اتفاق کی رخ می دهد.
وی با اشاره به حریق شب گذشته پارک چیتگر اظهار داشت: این حریق دل همه ما را سوازند اما این نخستین بار نیست و اگر آمارها را نگاه نماییم می بینیم که در شش ماه اول سال قبل بیش از 20 مورد آتش سوزی در چیتگر ثبت شده که این آمار بی سابقه است اما نشان میدهد که در مدیریت و اداره پارک های بزرگ باید کار خاصی انجام دهیم و از آن جا که مناطق امکانات لازم را ندارند تا از بوستان های جنگلی چند هکتاری محافظت کنند لازم است که اداره این پارک ها به سازمان بوستان ها سپرده شود.
منبع:

1399/03/13
23:24:38
5.0 / 5
3124
تگهای خبر: آتش سوزی , خودرو , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane