پاسخ شهرداری تهران به ابهامات عدم ارائه مواد بهداشتی به كارگران

پاسخ شهرداری تهران به ابهامات عدم ارائه مواد بهداشتی به كارگران

به گزارش بیمه خانه دبیر ستاد مقابله با كرونا شهرداری تهران در پاسخ به اظهارات یك عضو شورای شهر اعلام نمود: پیمانكاران طرف قرارداد با شهرداری ملزم به ارائه مواد بهداشتی و تجهیزات حفاظت فردی به كارگران شده اند و تخصیص منابع مالی برای پاداش تلاشگران مبارزه با كرونا در حال بررسی است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، رضا كرمی محمدی دبیر ستاد مقابله با كرونا شهرداری تهران در پاسخ به نامه و تذكر حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص نظارت مستمر بر حفظ سلامتی و تامین اقلام بهداشتی و حفاظت فردی كاركنان شهرداری و نیروهای پیمانكار طرف قرارداد با شهرداری اعلام نمود: اقلام بهداشتی و تجهیزات فردی كاركنان پیمانكار طرف قرارداد با شهرداری می بایست توسط پیمانكاران و بهره برداران مربوطه تهیه و در اختیار عواملشان قرار گیرد. در صورت نیاز حوزه های مربوطه می توانند راسا تهیه و در حساب های فی درخلال پیمانكاران یا بهره برداران مربوطه كارسازی كنند.
در قسمتی از نامه آمده است كه درباب فراهم نمودن امكانات بهداشتی برای پیمانكارانی كه در حوزه ذیربط با شهرداری تهران همكاری می نمایند در ابلاغیه ای اعلام شده است كه" تامین ماسك، دستكش و مواد ضدعفونی كننده برای بخش های كارگری كه بواسطه قراردادهای فی درخلال مجموعه های تابعه شهرداری تهران با پیمانكاران به بخش خصوصی واگذار گردیده است(اسكان های كارگری، ایستگاه های میانی حمل زباله، كارگران شاغل در غرف تره بار و شهروند و...) می بایست توسط پیمانكاران و بهره برداران مربوطه تهیه و در اختیار عواملشان قرار گیرد. در صورت نیاز حوزه های مربوطه می توانند راسا تهیه و در حساب های فی درخلال پیمانكاران یا بهره برداران مربوطه كارسازی نمایند."
دبیرستاد مقابله با كرونا شهرداری تهران همین طور با اشاره به غربالگری كاركنان كلیه سازمانها و نهادهای زیر مجموعه شهرداری تهران، از اعزام موارد مشكوك به درمانگاه شهرداری مناطق ۲۲ گانه خبرداده و اعلام نموده است: ضمناً اكثریت نهادهای زیرمجموعه شهرداری تهران اقدام به انجام آزمایش خون از پرسنل خود نموده اند تا مقدمات غربالگری برایشان فراهم شود. در بعضی از سازمانهای با ریسك بالا نیز تست كووید ۱۹ انجام شده است.
بنا براعلام روابط عمومی شورای شهر، كرمی محمدی همین طور درباب پیشنهاد حبیب زاده برای تخصیص منابع مالی برای اهداء پاداش به تلاشگران مبارزه با كرونا اعلام نموده است: تخصیص منابع مالی جهت اهداء پاداش و تشكر از تلاشگران خط مقدم بیماری كرونا در شهرداری تهران، از مصوبات ستاد مقابله با كرونا در شهرداری تهران بوده و هم اكنون در كارگروه بودجه، پشتیبانی و منابع انسانی ستاد كرونای شهرداری تهران(اداره كل برنامه و بودجه واداره كل منابع انسانی) در حال بررسی است كه به محض حصول نتیجه گزارشات مربوطه ارائه خواهد شد.
منبع:

1399/01/28
13:34:08
5.0 / 5
3286
تگهای خبر: تجهیزات , شهرداری , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane