تشریح اقدامات ضدكرونایی شهرداری از زبان شهردار تهران

تشریح اقدامات ضدكرونایی شهرداری از زبان شهردار تهران

به گزارش بیمه خانه شهردار تهران آخرین جزئیات اقدامات شهرداری تهران مقابل كرونا را تشریح نمود و اظهار داشت: یكی از این اقدامات ضدعفونی ۲۰۰ نقطه پر تردد پایتخت است.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیروز حناچی با حضور در یك برنامه تلویزیونی به تشریح آخرین اقدامات شهرداری تهران در حوزه مقابله با شیوع كرونا پرداخت و اظهاركرد: بیشتر از ۷۵ درصد مردم موضوعات در رابطه با كرونا را رعایت كردند و این را آمارهای مختلف همچون آمار استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تایید می كند و طبیعی است كه در همه جوامع یك سری افراد این خطرها را جدی نمی گیرند و این هم فقط مخصوص مردم ما نیست.

شهردار تهران خاطرنشان كرد: برپایه گزارش وزیر بهداشت بخش بزرگی از جامعه در طرح خوداظهاری شركت كرده اند كه این یك موفقیت بزرگ برای ما به حساب می آید.

وی افزود: من بعنوان شهردار تهران از همه مردم شهر تهران كه با عنایت به ایام عید و آخر سال با طرح های دولت برای مقابله با كرونا تلاش كردند تشكر می كنم.

حناچی در پاسخ به این سؤال كه شما گفتید دولت هنوز نیازی ندیده است از قوه قهریه استفاده نماید اما بعنوان یك مقام مسؤول فكر می كنید قرنطینه برای تهران لازم بود یا خیر؟ اظهار داشت: قرنطینه درجات مختلفی دارد. یك نمونه اش در چین دیده شد و در چین همه چیز متوقف گردید و یك دلیلش هم این بود كه همزمان شد با تعطیلات چینی و در ایران هم این بحث بود كه از تعطیلات نوروزی استفاده نماییم.

حناچی در ادامه اظهار داشت: اما واقعیت این است كه ما با كشورهای مختلف از جهات مختلف فرق داریم. شرایط اقتصادی ما اینگونه نیست كه بشود اگر چیزی تعطیل شد جایگزینی برایش فراهم نمود.

شهردار تهران اضافه كرد: ما امروز با دو ویروس در حال مقابله هستیم اولی ویروس كرونا و دیگری ویروس تحریم ظالمانه ضد ماست.

وی افزود: در كره ۵۰۰ هزار آزمایش كرونا در مدت كوتاهی دریافت كرد در حالیكه ما در دو هفته اول یكی از مشكلاتمان نبود كیت آزمایش بود و تنها دو آزمایشگاه داشتیم كه می توانستند این مورد را تشخیص بدهند.

حناچی در ادامه اظهار داشت: در كشور كره با ۹۰ آزمایشگاه به جنگ كرونا رفتند. مقایسه شرایط دو كشور نشان دهنده تأثیر تحریم ها بر ایران است اما نكته جالب اینجاست كه ما به علت تجربیات زیادی كه داریم خیلی خوب در مقابل اینگونه مشكلات تاب آور شده ایم.

شهردار تهران تصریح كرد: امروز در كشورمان وقتی صحبت از تولید ماسك شد دیدید كه چگونه به صورت جهادی كار پیش رفت و حتی یك سری از كارخانه ها خط تولیدشان تغییر نمود تا نیاز كشور بر طرف شود.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود به مبحث افزایش كار بخش های مختلف شهرداری تهران نظیر جمع آوری پسماندها اشاره و اظهاركرد: قبل از ورود ویروس كرونا به كشور روزانه در تهران ۷۰۰۰ تن زباله تولید می شد كه در ایستگاه های میانی بازیافت می شدند اما با شیوع كرونا تفكیك و بازیافت در ایستگاه های میانی و آرادكوه ممنوع گردید و همه زباله ها بدون بازیافت در نقطه ای دفن می شوند.

شهردار تهران در ادامه اظهار داشت: یكی دیگر از نقاطی كه در شهرداری كار مضاعفی به آنها تحمیل شد سازمان بهشت زهرا بود البته ما سعی كردیم تا برای آنها اقدامات خاصی را در نظر بگیریم.

او همینطور به مبحث ضدعفونی روزانه ناوگان اتوبوس رانی و متروهای شهر تهران اشاره نمود و اظهار داشت: روزانه ۵۰۰۰ اتوبوس و ۱۲۰۰ واگن مترو ضدعفونی می شوند این در حالیست كه ماموران سازمان آتش نشانی شهر تهران روزانه ۱۷ ساعت مشغول ضدعفونی ۲۰۰ نقطه پر تردد شهر تهران هستند.

شهردار تهران همینطور درمورد برگزاری كنسرت های آنلاین در این شب های كرونایی هم اظهار داشت: شهرداری در سال های گذشته اقدامات خاص و مبسوطی برای ایام عید در نظر می گرفت.

وی افزود: سال جاری با عنایت به انتشار كرونا مجبور شدیم تا خیلی از این اقدامات را حذف نماییم اما برای آنكه شهروندان بتوانند شرایط در خانه ماندن را به راحتی تحمل كنند یك سری برنامه های مجازی مفرح در نظر گرفتیم نظیر برگزاری كنسرتهای آنلاین.

حناچی همینطور درمورد برگزاری برنامه تهران ۱۴۰۰ هم اظهار داشت: ما برای آخرین سال قرن حاضر برنامه هایی در نظر داشتیم اما نمی دانیم بتوانیم با عنایت به انتشار كرونا آنها را انجام بدهیم یا خیر.

بنا براعلام شهرداری تهران، او در آخر اظهاركرد: اگر این شرایط مرتفع شود و مشكلی نباشد قطعا برنامه های ویژه ای خواهیم داشت.

منبع:

1399/01/12
14:48:28
5.0 / 5
3126
تگهای خبر: حمل و نقل , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane