بساط دستفروشان اراك جمع شد

بساط دستفروشان اراك جمع شد

به گزارش بیمه خانه مركزی معاون خدمات شهری شهرداری اراك با اشاره به اینكه بساط دستفروشان شهر جمع شد، اظهار داشت: از فردا با كمك ارتش عملیات ضدعفونی و گندزدایی شهر ادامه می یابد.


محمد عسگری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه قرارگاه زیستی استان مركزی در خصوص پیشگیری از تجمعات در سطح شهر، بیان نمود: طبق نظر قرارگاه زیستی و شخص استاندار مركزی با عنایت به شیوع كرونا در كشور و استان مركزی باید از تجمعات جلوگیری شود تا سرایت به حداقل ممكن برسد.
وی با تاكید بر اینكه از تمامی مشكلات اقتصادی كه در اثر شیوع این ویروس برای كسبه و تمامی مردم بوجود آمده است آگاه هستیم، اما سلامت جامعه و پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس از اهمیت بیشتری برخوردار است، اظهار داشت: به منظور كنترل شرایط تصمیم بر این شد از امروز شنبه ۲۴ اسفندماه با هرگونه دستفروشی در شهر اراك مقابله شود و بر همین مبنا امروز بامداد بساط تمامی دست فروشان در میدان اصلی شهر برچیده شد.
عسگری با اشاره به اینكه تعداد دست فروشان در ایام انتهایی سال به اوج خود می رسد و شاید چیزی در حدود هزار تا ۱۵۰۰ دستفروش در شهر اراك در ایام منتهی به بهار مبادرت به دستفروشی می كنند، اضافه كرد: شاید چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد آنها غیر بومی باشند، اما امروز با مصوبه قرارگاه زیستی و همكاری نیروی انتظامی تمامی آنها جمع شدند.
وی خاطرنشان كرد: مسلما اجازه پهن شدن مجدد این بساط در شهر اراك را نخواهیم داد، نیروی انتظامی هم در كنار شهرداری بعنوان دستگاه اجرایی می باشد و هر جا نیاز باشد ناجا و حتی مراجع قضایی ورود می كنند تا بتوان از پیك شیوع عبور كرد.
معاون خدمات شهری شهرداری اراك با اشاره به اینكه طی سه روز آینده هم پاساژها و بازار اراك تعطیل خواهند بود، اضافه كرد: خوشبختانه امروز شاهد حركت خودجوش بعضی از پاساژهای سطح شهر و تعطیلی آنها بودیم كه این امر به عملیات گندزدایی و ضدعفونی كه توسط شهرداری انجام می شود كمك شایانی خواهد داشت، همینطور طی مكاتباتی كه با اتاق اصناف شده است صنوف غیر ضروری تعطیل خواهند شد.
عسگری با اشاره به اینكه عمده كار گندزدایی شهر در شب ها انجام می شود، اما با تعطیلی صنوف و پاساژها و جمع آوری دستفروشان می توان این عملیات را در طول روز دنبال كرد، اظهار داشت: روز گذشته هم ارتش برای كمك به ضدعفونی شهر اعلام آمادگی كرد و مقرر است كه دستگاه ها، تجهیزات، مخازن و نیروهای خویش را در اختیار شهرداری اراك قرار دهد كه در صورت مساعد بودن هوا و نبود بارش از این ظرفیت غنی برای گندزدایی شهر استفاده گردد.1398/12/24
14:22:54
5.0 / 5
3495
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane