نتایج نظرسنجی تلفنی ایسپا از شهروندان تهرانی نشان داد

بیش از نیمی از تهرانی ها نگران مبتلاشدن به كرونا نیستند

بیش از نیمی از تهرانی ها نگران مبتلاشدن به كرونا نیستند

بیمه خانه: نتایج نظرسنجی تلفنی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از شهروندان تهرانی نشان میدهد بیش از نیمی از مردم تهران نگرانی زیاد از ابتلای خود و خانواده به كرونا ندارند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، نظرسنجی تلفنی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با اندازه نمونه ۹۲۸ نفر در مناطق ۲۲ گانه، به سفارش دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری تهران در تاریخ ۱۲ تا ۱۴ اسفند ماهاجرا شده است.
در این نظرسنجی از ساكنین شهر تهران پرسیده شده است «تا چه اندازه نگران ابتلای خود یا خانواده تان به كرونا هستید؟» و «آیا شما و خانواده تان به اقلام بهداشتی مانند مواد شوینده و ضد عفونی كننده، ماسك و دستكش به میزان لازم دسترسی دارید؟».
محمدرضا جوادی یگانه، عضو هیئت مدیره ایسپا در حساب توییتر خود نتایج این نظرسنجی را منتشر نمود.
برمبنای نتایج این نظرسنجی تلفنی كه از طرف ایسپا انجام شده است، بیش از نیمی از مردم تهران نگرانی زیاد از ابتلای خود و خانواده به كرونا نداشته و البته دسترسی كافی به اقلام بهداشتی هم ندارند.


در سؤال دیگر این نظرسنجی از مردم پرسیده شده است «مهم ترین منبع شما برای اطلاع از سفارش های بهداشتی در مورد كرونا چیست؟ در این سوال پاسخگویان امكان انتخاب چند گزینه را داشته اند. در پاسخ به این پرسش ۶۵ درصد از شهروندان تهرانی صدا و سیما را منبع اصلی كسب اطلاعات می دانند؛ در صورتیكه ۳۷ درصد از شهروندان نیز شبكه های اجتماعی، ۱۵ درصد پزشكان و ۱۰ درصد ماهواره را بعنوان مهم ترین منبع خود برای اطلاع از سفارش های بهداشتی در مورد كرونا اعلام نموده اند.
بر اساس اعلام كانال تلگرامی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، در این نظرسنجی همین طور از ساكنین شهر تهران پرسیده شده است «آیا تابحال آموزش های بهداشتی در مورد پیش گیری از كرونا را در بیلبوردهای شهر تهران دیده اید؟» و «تا چه اندازه موارد آموزشی در این بیلبوردها مفید بوده است؟». در پاسخ به این سؤالات مشخص شد ۳۸ درصد از شهروندان تهرانی، بیلبوردهای شهری آموزشی در مورد كرونا را دیده اند كه از میان آنها ۴۸ درصد آموزش های ارائه شده را مفید دانسته اند و برای ۳۱ درصد از شهروندان هم این آموزش ها مفید نبوده است.
منبع:

1398/12/17
14:51:18
5.0 / 5
3550
تگهای خبر: آموزش , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane