رئیس شورای شهر تهران تأكید كرد:

تهاتر پارك چیتگر خبری انحرافی است

تهاتر پارك چیتگر خبری انحرافی است

به گزارش بیمه خانه رئیس شورای اسلامی شهر تهران با رد خبر تهاتر بخشی از پارك چیتگر این خبر را انحرافی خواند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در انتها جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: در جلسه امروز رابط شورایاران منطقه ۱۴ در صحن علنی حضور پیدا كرد و بعضی از مسائل و مشكلات منطقه را بیان نمود. حدود هشت نفر از اعضای شورای شهر هم در ارتباط با این منطقه نظرات خویش را مطرح نمودند.
وی ادامه داد: اولین دستور كار امروز شورا بررسی لایحه یك فوریتی آئین نامه مربوط به ماده ۷ بود كه برای سازمان آتش نشانی درآمدهای پایدار را در نظر می گیرد كه نهایتا بعد از بحث و بررسی یك فوریت این لایحه به تصویب اعضای شورا رسید.
رئیس شورای شهر تهران افزود: پیشنهاداتی در مورد لایحه مربوط به مشاغل خانگی هم از دیگر دستور كارهای امروز شورا بود كه پیشنهادات در این حوزه همگی عنوان شد و نهایتا این لایحه هم به تصویب اعضاء رسید.
وی با اشاره به مبحث پارك حاشیه ای و پاركینگ های عمومی اظهار داشت: این مورد در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت و لایحه پركاری بود. در این خصوص گزارشی مفصل توسط رئیس كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورا عرضه شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در مورد اینكه بخشی از پارك چیتگر به ازای استفاده برای بزرگراه تهران-شمال از جانب بنیاد مستضعفان مورد استفاده قرار می گیرد و مقرر است تهاتری درباره آن صورت گیرد، اضافه كرد: این خبر صحیح نیست و خبری انحرافی است و به هیچ وجه چنین اتفاقی نمی افتد. برای بنیاد مستضعفان چه فایده ای دارد كه پارك چیتگر را بگیرد. بنیاد مستضعفان باید زمینی را در اختیار بگیرد كه بتواند در آن ساخت و ساز انجام دهد. اگر این كار صورت بگیرد برای بنیاد فایده ای ندارد و این پارك به درد بنیاد نمی خورد.
وی افزود: اگر زمین های قابل ساخت و ساز باشد این امكان وجود دارد اما مبحث متفاوتی است بنابراین خبر پارك چیتگر خبری انحرافی است و آقای فتاح علاقمند به چنین كاری نیست چون كه پارك چیتگر امكان ساخت و ساز ندارد. اگر هم ایشان بخواهند این كار را انجام دهند بنده سفارش می كنم از این كار اجتناب كنند و جای دیگری را در اختیار بگیرند.
هاشمی با اشاره به مبحث پاركینگ ها و پارك حاشیه ای اظهار داشت: اصولا برای هر موضوعی كه نیاز باشد مدیریت صورت گیرد عرضه و تقاضا در آن اهمیت بسیاری دارد. وقتی تقاضا از عرضه بیشتر می شود شما خدمت را با روشی در اختیار دیگران قرار می دهید كه سبب رانت نشود چون كه وقتی رانت بوجود آمد مافیا هم به دنبال آن ایجاد خواهد شد.
وی تاكید كرد: در مبحث پاركینگ ها اگر عرضه از تقاضا بیشتر شد به راحتی می شود بحث رزرو را عملی كرد اما وقتی در جایی عرضه از تقاضا كمتر باشد باید شرایطی فراهم نمود كه مردم بتواند به صورت مساوی از امكانات استفاده كنند. بطور قطع این مورد برای شهرداری سخت خواهد شد و ایجاد مشكل می كند اما یك پاركینگ خصوصی می تواند از مبحث رزرو استفاده نماید چون كه رزرو به منافع خودش مرتبط می باشد.
هاشمی تاكید كرد: حتی اگر شهرداری در پاركینگ های خصوصی قیمت گذاری كند سبب ایجاد مشكل می شود. چون كه امكان دارد پاركینگ ها به دیگران واگذار شود و عملی كردن این كار با مشكلاتی روبرو خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد اجرای طرح پارك حاشیه ای در منطقه ۲ اظهار داشت: صحبت از موفقیت پارك حاشیه ای منطقه ۲ می شود و می گویند از نظر اجرایی این طرح موفق بوده اما از نظر قیمتی مشكلاتی وجود دارد.1398/11/09
20:12:58
5.0 / 5
4282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane