ورود استانداری تهران به طرح ترافیك پایتخت و حكمیت در اختلاف نظر پلیس و شهرداری

ورود استانداری تهران به طرح ترافیك پایتخت و حكمیت در اختلاف نظر پلیس و شهرداری

به گزارش بیمه خانه معاون عمرانی استانداری تهران توضیحاتی را در مورد اختلاف نظر میان شهرداری و پلیس راهور ارائه نمود.


محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، در تشریح اختلاف نظر میان پلیس راهور و شهرداری تهران درباره طرح ترافیك شهر تهران اظهار داشت: چه پلیس راهور و چه شهرداری تهران باید مسائل و مشكلات خودرا در جلسات ذیربط در استانداری تهران مطرح كنند. برای مثال در سوژه ورود كامیون ها به داخل محدوده شهر تهران و ضرورت پایش آنها توسط دوربین های نظارتی می توان سوژه را در جلسات كمیته اضطرار و یا كارگروه آلودگی استان تهران بیان كرد.
وی ادامه داد: جلساتی كه برگزار می گردد نمایندگان هر دودستگاه حضور دارند و می توانند مسائل خودرا در این جلسات مطرح كنند. روز گذشته در نشست كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران نماینده شهرداری و پلیس راهور هر دو حضور داشتند. اگر چنین سوژه مهمی مطرح بود و اطلاعاتی در این زمینه داشتند می توانستند در آنجا مطرح كنند تا تصمیم گیری لازم اتخاذ شود و وظایف هر یك از دستگاه ها به روشنی مشخص شود.
وی اشاره كرد: طرح مسائل در فضای رسانه ای و یا خارج از جلسات كار صحیحی نیست و منتج به نتیجه منطقی نخواهد شد. استانداری تهران بعنوان متولی اگر موضوعی باشد باید بعنوان دستگاه حاكمیتی تصمیم گیری كند. پس برمبنای مقررات دستگاه ها اگر اختلافی با یكدیگر دارند باید با حكمیت استانداری سوژه را حل و فصل كنند و اگر سوژه به بن بست خورد در آن موقع می توانند به مراجع ذیربط بازگشت كنند.
ارزیابی طرح ترافیك شهر تهران در شورای ترافیك استان

معاون عمرانی استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به سوژه استثناء بودن شهر تهران در بعضی مسائل اشاره نمود و اضافه كرد: شورای ترافیك شهر تهران به ریاست شهردار تهران تشكیل جلسه می دهد. پس ما به این موضوعات خیلی ورود پیدا نمی نماییم. این در حالیست كه شورای ترافیك استان نیز برای سایر استان تصمیم گیری می كند و ریاست آن بر عهده استاندار تهران است. با وجود این مساله مقرر شد كه در شورای ترافیك استان سوژه طرح ترافیك شهر تهران ارزیابی و بعد از جمع بندی طرح این مسئله در جلسه انجام و تصمیم گیری شود.
وی افزود: اما باید مسائل به صورت یكپارچه در سطح استان بررسی شود. پس مقرر شده استاندار تهران در این زمینه با وزیر كشور گفت و گو كند و شاید این مساله نیز یكی از مواردی باشد كه در چارچوب اختیاراتی كه مقرر است به استاندار تهران توسط وزیر تفویض شود، باشد.
تقی زاده افزود: بی شك لازم است مسائل در سطح استان تهران به صورت یكپارچه بررسی شود. برای مثال آلاینده هایی كه در تهران توسط منابع مختلف منتشر می شود در سایر شهرستان های استان تهران نیز موثر است و انباشت این آلاینده ها در شهرستان های دیگر نیز معضل به وجود می آورد.
وی نهایتا درباب اختلاف میان شهرداری و پلیس راهور اظهار داشت: اگر این مساله نیز جدی باشد در جلسه كارگروه آلودگی هوا مطرح و درباب آن تصمیم گیری خواهیم كرد.1398/08/23
10:06:45
5.0 / 5
4711
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane