معاون استاندار تهران تاكید كرد:

اعمال نظارت بر عملكرد شهرداری ها و دهیاری های استان تهران

اعمال نظارت بر عملكرد شهرداری ها و دهیاری های استان تهران

بیمه خانه: معاون عمرانی استانداری تهران بر اعمال نظارت و پایش دقیق بر عملكرد شهرداری ها و دهیاری های سطح استان تهران تاكید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در حاشیه برگزاری جلسه هم اندیشی ایجاد وحدت رویه در كنترل پروژه ها كه با حضور شهرداران و معاونین عمرانی فرمانداری های استان تهران انجام شد اظهار داشت: در این نشست بر گردنگیر تهیه برنامه پنج ساله برای شهرداری ها تاكید خواهد شد.
برمبنای قانون، شهرداری ها باید اقدامات عمرانی و وظایف خودرا در برنامه ای مدون تحت عنوان برنامه 5 ساله تبیین كنند تا بعد از تصویب از طرف شوراهای اسلامی شهر و تایید وزارت كشور بر اساس آن عمل كنند.
وی ادامه داد: اساسا بعد از تصویب برنامه 5 ساله شهرداری ها باید برنامه ی بودجه یك ساله خودرا نیز بر طبق این برنامه تصویب كنند. در حقیقت برنامه های 5 ساله بعنوان برنامه های بالا دستی محسوب می شوند پس بودجه های سالیانه نیز باید بر طبق این برنامه تصویب شود.
تقی زاده افزود: اگر شهرداری ها این برنامه5 ساله را تصویب كنند قابلیت پایش، نظارت و ارزیابی عملكرد آنها فراهم می شود. پس برای انسجام بخشی و وحدت رویه این كار یك گردنگیر شمرده می شود.
معاون عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تخصیص منابع مالی به شهرداری ها در سطح استان تهران اظهار داشت: قسمتی از اعتبارات و منابع تخصیصی به شهرداری ها در استان تهران از محل ارزش افزوده است. هر چند این منابع مالی با محدودیت هایی مواجهند اما برای بعضی از شهرداری ها در مواقع مختلف رقم قابل توجهی را شامل می شود. به شكلی كه حتما باید نظارت دقیق بر این اعتبارات صورت گیرد تا در راه تامین سرانه ها و تكمیل پروژه های عمرانی هزینه شود.
وی اشاره كرد: نظارت و پایش در شهرداری ها بطور دقیق در انجام پروژه های عمرانی اعمال خواهد شد و اگر شهرداری از این مسیر منحرف شود با آن برخورد خواهد شد. البته در سطح استان تهران، این مساله برای دهیاری ها نیز اعمال می شود.
تقی زاده افزود: در همین راستا معاون عمرانی فرمانداری ها موظف می باشند كنترل و نظارت بر شهرداری ها و دهیاری ها را انجام دهند تا بودجه های تخصیص یافته در راه توسعه هزینه شود و گزارش نظارت ها را نیز باید به استانداری ارائه نمایند.
وی افزود: در سطح استان تهران علاوه بر كمیت پروژه های عمرانی كیفیت آنها نیز مد نظر قرار خواهد گرفت. به شكلی كه انجام پروژه های عمرانی باید با حداكثر كیفیت صورت گیرد.

منبع:

1398/08/19
21:09:07
5.0 / 5
4532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane