آماده باش شهرداری تهران به دنبال بارش ها بعلاوه تمهیدات

آماده باش شهرداری تهران به دنبال بارش ها بعلاوه تمهیدات

بیمه خانه: مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در اطلاعیه ای آخرین تمهیدات صورت گرفته از طرف مدیریت شهری همزمان با بارش شدید باران را تشریح نمود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در اطلاعیه مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران آمده است: «با توجه به آگهی سازمان هواشناسی در خصوص تقویت سامانه بارشی و تداوم فعالیت سامانه بطور متناوب تا اواسط هفته آینده، لازم است شهروندان پایتخت به سفارش های زیر توجه كنند:

از تردد یا توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری شود.
به سبب كاهش محسوس دما از اوایل هفته تمهیدات و پیش بینی های لازم صورت پذیرد.
به سبب احتمال ریزش سنگ و لغزندگی در جاده های كوهستانی موارد ایمنی مد نظر قرار گیرد.
همین طور به اطلاع شهروندان می رساند علاه بر بارش های شایان توجه در ایام چهارشنبه و پنجشنبه (۸ و ۹ آبان ماه) بیشترین فعالیت سامانه بارشی مربوط به اواخر روز جمعه تا یكشنبه (۱۰ تا ۱۲ آبان ماه) است. بدین جهت با عنایت به امكان آبگرفتگی معابر و مسیل ها مه گرفتگی و محدودیت دید، احتمال اختلال در تردد خصوصاً در نواحی مرتفع، كوهستانی و گردنه ها وجود دارد.
برای اطمینان خاطر شهروندان به اطلاع می رساند كه تمامی حوزه های خدمات شهری در شهرداری های كلیه مناطق ۲۲گانه و مراكز ستادی در آماده باش كامل به سر می برند و تابحال اقدامات ویژه ای برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر و وقوع احتمالی سیلاب صورت گرفته است.

برخی از این اقدامات به شرح زیر اعلام می شود:


۱- رصد وضعیت شهر بوسیله دوربین های مركز كنترل ترافیك تهران با حضور شهردار تهران و مسئولین مربوطه.
۲- دستور شهردار تهران درباب پایش ۲۴ ساعته و اصلاح هندسی نقاطی كه احتمال آبگرفتگی در آنها وجود دارد.
۳- آماده باش كامل كلیه نیروهای خدمات شهری و لغو مرخصی كاركنان این حوزه با عنایت به تعطیلات هفته جاری.
۴- نظارت مداوم شهرداران مناطق ۲۲ گانه بر مسیل ها و كانال های آبگیر و كنترل و پاكسازی و لایروبی انهار.
۵- باتوجه به بارش ها، سرما و برودت هوا و به دنبال بازدید شبانه شهردار تهران از برخی گرمخانه های پایتخت مقرر شد گشت های فوریت های اجتماعی با جدیت نسبت به پذیرش و ساماندهی افراد بی خانمان و در راه مانده و انتقال آنان به سامانسراها اقدام نمایند.
شهروندان درصورت مشاهده افراد بی خانمان و در راه مانده در سطح شهر می توانند مراتب را بوسیله سامانه شبانه روزی ۱۳۷، به خدمتگزاران خود در شهرداری تهران اعلام كنند همین طور این سامانه پذیرای هرگونه گزارش درباب آبگرفتگی معابر پایتخت است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، با عنایت به پایداری وضعیت جوی سایر اقدامات شهرداری تهران بوسیله اطلاعیه های بعدی به استحضار شهروندان خواهد رسید.»

منبع:

1398/08/05
21:57:57
5.0 / 5
4778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane