معاون وزیر كشور:

ضوابط ابلاغی درمورد عفاف و حجاب همواره در قالب اسناد بالا دستی كشور است

ضوابط ابلاغی درمورد عفاف و حجاب همواره در قالب اسناد بالا دستی كشور است

به گزارش بیمه خانه معاون وزیر كشور و رئیس سازمان امور اجتماعی با رد ابلاغ بخشنامه ای جدید درمورد عفاف و حجاب، اظهار داشت: ضوابط ابلاغی به دستگاه ها درمورد عفاف و حجاب همواره در قالب اسناد بالا دستی كشور است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، دكتر تقی رستم وندی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور اظهار نمود: ضوابط ابلاغی به دستگاه ها درمورد عفاف و حجاب همواره در قالب اسناد بالا دستی كشور، بخصوص مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی بوده و از این به بعد هم همین مسیر پیگیری خواهد شد.
معاون وزیر كشور و رئیس سازمان امور اجتماعی ضمن تكذیب ابلاغ بخشنامه ای جدید درمورد عفاف و حجاب اضافه كرد: در سال 94 مجموعه ضوابط مدیریتی به دستگاه ها ابلاغ و در آن سفارش ها و پیشنهادهایی برای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب به مدیران و دستگاه ها عرضه شده است.
وی افزود: در ضوابط مدیریتی عرضه شده از جانب وزارت كشور، مجموعه ای از سفارش های مدیریتی به همه دستگاه ها صورت گرفته و همچون در مورد نحوه انتخاب منشی و مسؤول دفتر، به صورت ترجیحی به كارگیری منشی یا مسئول دفتر، سفارش شده است. بنابراین هیچ الزامی در كار نبوده بلكه این مساله یك ضابطه مدیریتی برای بهبود فضای كاری بانوان بوده است.
رستم وندی افزود: ظرف چهار سال قبل با اقبالی كه مدیران دستگاه ها داشتند و همكاری داوطلبانه ای كه در این زمینه صورت گرفت، به خوبی این سیاست در خیلی از دستگاه ها پیگیری شده است.
معاون وزیر كشور و رئیس سازمان امور اجتماعی ضمن اشاره به مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی در مورد عفاف و حجاب، افزود: در مصوبه سال 84 این شورا بر مناسب سازی فیزیكی و فرهنگی محیط كار در ادارات، بانك ها، مدارس، دانشگاه ها و شركتهای خصوصی برای شاغلین و مراجعین و در سال 98 هم مجدد مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی بر مناسب سازی محیط كار بانوان برای تامین اخلاقی و آسایس بانوان تاكید كرده است.
وی ادامه داد: همواره ایجاد فضای امن، آرام و كاهش اختلاط بین زن و مرد در محیط های اداری، جزو سیاستهای كلان نظام بوده است. وزارت كشور هم در تمام پیگیری های خود به مدیران دستگاه ها این مساله را تاكید كرده است.1398/08/02
19:05:10
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane