تصویب یك فوریت تعیین رشته های تخصصی مراكز علمی كاربردی شهرداری تهران

تصویب یك فوریت تعیین رشته های تخصصی مراكز علمی كاربردی شهرداری تهران

به گزارش بیمه خانه اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 14 رأی موافق یك فوریت لایحه تعیین رشته های تخصصی مراكز علمی كاربردی را به تصویب رساندند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران ابوالحسنی مدیر مراكز علمی كاربردی شهرداری تهران در تشریح لایحه پیشنهادی شهرداری به شورا اظهار داشت: بر مبنای مصوبه شورا مقرر بود رشته هایی كه در مراكز علمی كاربردی شهرداری تهران وجود دارد ساماندهی شوند و همینطور رشته های جدید و رشته های قدیمی در شورا مطرح و به تصویب اعضای شورا برسند. بنابراین ما بر مبنای جلساتی كه با معاونین شهردار داشتیم تلاش كردیم رشته های مورد نیاز آنها را احصا نماییم.
وی افزود: بطور قطع رشته های قبلی هم مورد بررسی قرار گرفتند و آن دسته از رشته ها كه در سایر دانشگاه ها همچون دانشگاه های دولتی، آزاد و... وجود داشتند و به صورت موازی بودند حذف شدند و مابقی هم بعنوان پیشنهاد به شهردار تهران داده شد تا به صورت لایحه به شورا ارسال شود.
ابوالحسنی تصریح كرد: قرار بود مرداد ماه این لایحه به شورا برسد اما به دلیل رفت و برگشت میان معاونین به طول انجامید. در انتها آبان ماه ترم دوم ما شروع می شود بنابراین باید تا آن موقع مصوبه رشته های موجود را از شورا داشته باشیم. بنابراین از اعضای شورا درخواست می كنم كه با یك فوریت این لایحه موافقت كنند.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در ادامه جلسه علی اعطا سخنگوی شورا بعنوان مخالف یك فوریت این لایحه اظهار داشت: 25 تیر ماه با آقای ابوالحسنی صحبت كردیم و مقرر شد لایحه هر چه زودتر ارسال شود تا در شورا و كمیسیون ها فرصت بررسی وجود داشته باشد. بدون شك اگر این كار به فوریت انجام نشود ذی حساب اجازه نمی دهد كه هزینه ای در این راستا صرف شود. بنابراین شهرداری برای چندمین بار شورا را در عمل انجام شده قرار می دهد كه من با یك فوریت این لایحه مخالفت می كنم.
در ادامه حسن رسولی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران بعنوان موافق این لایحه اظهار داشت: 16 اردیبهشت شورا در چارچوب مصوبه ای شهرداری را موظف كرد مراكز آموزش علمی كاربردی خویش را ساماندهی كند كه در این راستا این مراكز از 9 مركز به 4 مركز كاهش پیدا كرد. بطور قطع ما با شهرداری یكی هستیم. بنابراین درخواست می كنم پاسخ تاخیر با تاخیر داده نشود و برای رفع بلاتكلیفی به یك فوریت این لایحه رأی بدهید.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، نهایتا بعد از بحث و بررسی در مورد این لایحه، اعضای شورا با 14 رأی موافق از میان 17 عضو حاضر در جلسه یك فوریت این لایحه را به تصویب رساندند.1398/07/28
13:06:13
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: آموزش , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane