حمایت مدیریت شهری از سرمایه گذاران برای احیای خانه های تاریخی

حمایت مدیریت شهری از سرمایه گذاران برای احیای خانه های تاریخی

بیمه خانه: شهردار تهران از حمایت مدیریت شهری از بخش خصوصی برای احیای خانه های تاریخی آگاهی داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیروز حناچی بامداد امروز به مناسبت آغاز هفته تهران از بخش های مختلف پروژه پهنه رودكی بازدید كرد و در جریان آخرین وضعیت ایجاد پهنه رودكی قرار گرفت.

شهردار تهران در ادامه به یكی از كافه های قدیمی پهنه رودكی رفت كه قبل از این به انبار تبدیل گشته بود و با اشاره به تجربه موفق تبدیل این خانه قدیمی به كافه اظهار داشت: در منطقه شش، ۱۱ و ۱۲ خانه های قدیمی واجد خصیصه های میراثی وجود دارند كه از پتانسیل فرهنگی بالایی برخوردار می باشند.

وی با اشاره به اینكه جهت گیری عمومی شورا و شهرداری این است كه اگر بخش خصوصی در این عرصه سرمایه گذاری كند، ما نیز حمایت نماییم، اظهار داشت: بنا بر این در منطقه ۶ و ۱۱ گالری، كافه كتاب، موزه و غیره كه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به وجود آمده در حال توسعه است.

حناچی با اشاره به حمایت مدیریت شهری از سرمایه گذاران اظهاركرد: طرح تثبیت واحدهای با ارزش و پهنه رودكی در كمیسیون ماده ۵ در حال بررسی است كه غلبه آثار فرهنگی بر مسكونی مورد توجه قرار گرفته است. این كار حركت خوبی است چونكه اقتصاد مبتنی بر فرهنگ همواره مورد توجه است و این مسئله نیز بعنوان یك ابزار مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار تهران با اشاره به اینكه تبدیل خانه های قدیمی كه عموما تغییر كاربری به گالری، كافه كتاب و موزه موتور داده شده، جاذبه شهری به وجود می آورد و می تواند مقصد گردشگری شود، اشاره كرد: در مورد حمایت شهرداری از این مجموعه ها شهرداری قبلا چنین مكان های را تجاری محسوب می كرده در صورتیكه مسكونی است و در نظر داریم حمایت های بیشتری از این مشاغل داشته باشیم.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا حناچی در ادامه از روند بازسازی عمارت منشی باشی در خیابان نوفل لوشاتو بازدید كرد.

در این بازدید احمد مسجد جامعی و آرش میلانی - اعضای شورای شهر - حناچی را همراهی می كردند.

منبع:

1398/07/12
14:01:26
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane