لزوم تلاش بیشتر شهرداران برای افزایش رضایت مردم

لزوم تلاش بیشتر شهرداران برای افزایش رضایت مردم

به گزارش بیمه خانه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر كشور اظهار داشت: برمبنای افكارسنجی و سنجش میزان رضایت میانگین نمره احراز شده توسط شهرداریها 61.16 از 100 بوده است كه این نمره با عنایت به زحمات و خدمات زیاد شهرداری قابل قبول نیست و یقیناً بایستی با اعتمادسازی شهرداران و مدیران شهری، شاهد تكریم بیشتر شهروندان، تسهیل و تسریع امور مردم و ارتقای این امتیاز در آینده نزدیك باشیم.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا مهدی جمالی نژاد در نشست تخصصی شهرداران مناطق و نواحی شهر تهران در جمع شهرداران مناطق، نواحی و مدیران شهرداری پایتخت اضافه كرد: این نظرسنجی در امتداد اجرای بند۶ ماده ۱۸ تصویب نامه حقوق شهروندی در نظام اداری مصوب 9 بهمن ماه 95 شورای عالی اداری ابلاغی رئیس جمهوری انجام شد و برای اولین بار این طرح در سطوح ملی و استان در اسفند سال ۱۳۹۷ انجام گرفت.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر كشور در ادامه با اشاره به ضرورت به روزرسانی قوانین شهرداری ها اظهاركرد: قوانین حوزه مدیریت شهری با عنایت به سابقه فعالیت شهرداری ها و تحولات موجود نیازمند به ءروزرسانی است البته اقدامات خوبی در این دولت و با تشكیل كمیسیون خاص امور كلانشهر تهران و سایر كلانشهرها دولت صورت گرفته و دردست اقدام است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور یكی از اصلی ترین مسائل شهر تهران را تداخلات مرزی مناطق و نواحی پیرامونی با شهرستان های اطراف دانست و اظهار داشت: این مسأله سبب بروز برخی تعارضات در حوزه مسئولیتی این شهرداری ها با حوزه مسئولیتی فرمانداری و بخشداری شهرستان های همجوار شده است و در تلاش هستیم تا با افزایش تعاملات فیمابین در كاهش حداكثری آن بكوشیم.

جمالی نژاد با اشاره به جمعیت پذیری بالای شهرهای پیرامونی تهران و اثرات آن بر شهر تهران اظهاركرد: جمعیت بسیار زیاد شناور تحمیل شده از این شهرها بر تهران و استفاده آنها از سرانه ها و امكانات این شهر منجر به بالا بردن هزینه نگهداری بر شهرداری تهران شده است.

وی اضافه كرد: با توجه ویژه به زیرساخت های اقتصادی، عمرانی و خدماتی در این شهرها می بایست از تحمیل این دفعه جمعیتی و هزینه های ناشی از آن بر پایتخت جلوگیری شود.

جمالی نژاد همین طور با مهم دانستن جایگاه شهرداران مناطق پایتخت تصریح كرد: حس تعلق از محلات شروع می شود و تحقق محله محوری، كه در خیلی از كشورها مورد توجه قرار گرفته است، به اقدامات شهرداران مناطق برمی گردد و زمانی كه شهرداران مناطق و نواحی بتوانند حس تعلق را در شهروندان بالا ببرند، افزایش حس تعلق موجب می شود انسجام شهروندان افزایش پیدا كند. در نهایت همبستگی اجتماعی ارتقا پیدا می كند و سرمایه اجتماعی و امنیت اجتماعی كشور تامین می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، وسعت قانونی شهر تهران ۶۱۵ كیلومترمربع و وسعت حریم این شهر ۱۳۲۷ كیلومترمربع است و مدیریت شهری تهران این شهر را در ۲۲ منطقه، ۱۲۲ ناحیه و ۳۵۳ محله تقسیم كرده است.

منبع:

1398/07/10
15:56:31
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane