ایستگاه های مترو در مقابل حملات پرتویی و زلزله مقاوم هستند؟

ایستگاه های مترو در مقابل حملات پرتویی و زلزله مقاوم هستند؟

بیمه خانه: مدیرعامل متروی تهران از فعالیت كمیته پدافند غیرعامل در ایستگاه های جدید مترو تهران خبرداد.


علی امام در گفت و گو با ایسنا، در مورد مقاومت ایستگاه های مترو در مقابل حملات پرتویی با اشاره به اینكه ایستگاه مترو قیطریه، مقاوم در مقابل حملات پرتویی طراحی شده است اظهار داشت: ایستگاه مترو قیطریه بعنوان ایستگاه پایلوت بگونه ای طراحی شد كه در مقابل حملات پرتویی همچون حملات میكروبی، شیمیایی، هسته ای و... مقاوم باشد.

وی با اشاره به اینكه در زمان مدیریت هاشمی در مترو، ساخت این ایستگاه نمونه در دستور كار قرار داشت اما با تغییر مدیریت این مهم فراموش شد اضافه كرد: برنامه ریزی بر این بود كه ایستگاه مترو قیطریه به صورت پایلوت مقاوم در مقابل حملات مختلف ساخته شود اما متاسفانه نیمه كاره رها گردید و این الگو (مقاوم در مقابل حملات) در طراحی سایر ایستگاه ها دیگر در مدیریت قبلی شهر مدنظر قرار نگرفت.

مدیرعامل متروی تهران با تاكید بر اینكه تمامی ایستگاه های مترو در مقابل زلزله مقاوم هستند، اظهار نمود: البته در مورد ساخت ایستگاه های جدید جلسات مختلفی با سازمان پدافند غیرعامل داشتیم و كمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت مترو نیز به راه افتاده است اما دقت داشته باشید كه ایستگاه های خط شش و هفت مترو ساخته شده و استانداردهای پدافندی برای خطوط جدید است.
امام با اشاره به اینكه اعمال ضوابط و مقررات پدافند غیرعامل در پروژه های زیرساخت شهری و لحاظ كردن آن در همه جوانب مطالعاتی، طراحی و اجرا بسیار حائز اهمیت می باشد اظهار داشت: چونكه خطوط مترو از زیرساخت های بزرگ شهر به شمار می آید كه روزانه جمعیت قابل توجهی از شهروندان را در نقاط مختلف جا به جا و خدمت رسانی می كند.
منبع:

1398/06/22
14:38:19
5.0 / 5
4962
تگهای خبر: زلزله , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane