استفاده شهروندان از ایستگاه های متروی بسیج و میدان محمدیه از فردا

استفاده شهروندان از ایستگاه های متروی بسیج و میدان محمدیه از فردا

به گزارش بیمه خانه مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) اظهار داشت: بهره برداری غیر رسمی ایستگاه متروی بسیج و میدان محمدیه، فردا ( 28 مرداد ماه) همزمان با شب عید غدیر انجام می شود و شهروندان می توانند از این دو ایستگاه استفاده كنند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی امام در مورد زمان افتتاح رسمی ایستگاه های محمدیه و بسیج در خط ۷ مترو، اظهار داشت: این دو ایستگاه در تاریخ ۴ شهریور با حضور مسئولین و مدیران شهری بطور رسمی افتتاح می گردد.
امام با اشاره به اینكه تمام موارد ایمنی برای افتتاح و بهره برداری از بخش شرقی خط ۷ به طول هشت و نیم كیلومتر مهیاست، اشاره كرد: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره برداری این دو ایستگاه به انتها رسیده است.
وی اظهار داشت: چهار رام قطار جدید كه در داخل كشور مونتاژ شده نیز به همراه این دو ایستگاه بزودی به بهره برداری می رسد.
امام با اشاره به اینكه ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه ۱۲ تهران، یك ایستگاه تقاطعی است كه ایستگاه خط یك آن سال ۱۳۸۰ افتتاح شده و ایستگاه خط ۷ آن نیز از فردا وارد مدار بهره برداری می شود، اظهار داشت: ایستگاه بسیج واقع در منطقه ۱۴ تهران نیز دارای دو ورودی است كه در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده و با راه اندازی این ایستگاه، شهروندان ضمن استفاده از شبكه مترو، به ایستگاه های اتوبوس BRT پایانه خاوران دسترسی خواهند داشت.
براساس گزارش روابط عمومی شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، خط ۷ دارای بیشترین ایستگاه تقاطعی با شبكه مترو تهران است و طراحی و اجرای سامانه تهویه این خط نیز مطابق با استانداردهای لازم انجام شده است؛ بطوریكه نسل جدید سامانه ایرواشر برای نخستین بار در هواسازهای ایستگاه متروی میدان محمدیه نصب و راه اندازی شده كه این سامانه نسبت به نوع سنتی آن بیشتر از ۷۰ درصد؛ مصرف آب و هزینه های بهره برداری را می كاهد.
منبع:

1398/05/27
13:10:11
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: تجهیزات , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane