برگزاری پانزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی از ۶ تا ۱۵ شهریور

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی از ۶ تا ۱۵ شهریور

به گزارش بیمه خانه سرپرست اداره كل بانوان شهرداری تهران از برگزاری پانزدهمین دوره نمایشگاه زنان و تولید ملی از تاریخ ۶ تا ۱۵ شهریورماه اطلاع داد و اظهار داشت: در نمایشگاه امسال برای نخستین بار زنان در بخشی با نام «فرصت ها» با فرصت های اشتغال و كارآفرینی آشنا و به این عرصه وارد می شوند.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، زهرا بهروز آذر با بیان این خبر اظهار داشت: این نمایشگاه در جهت توانمندسازی زنان در حوزه های اقتصادی برگزار می گردد و دو مخاطب خاص دارد؛ یك گروه زنان سرپرست خانوار و خانمهایی كه اشتغال خانگی دارند و به صورت فردی كار می كنند و گروه دیگر شركت هایی كه شرایط اشتغال و استخدام زنان سرپرست خانوار را فراهم می كنند.

وی با اشاره به اینكه تلاش می نماییم از راه این نمایشگاه فرصت های مناسبی برای حضور زنان در بازار فراهم نماییم، اظهاركرد: از شركت هایی كه ۳۰ درصد از ظرفیت اشتغال آنها به زنان سرپرست خانوار اختصاص داده شده است، برای حضور در این نمایشگاه دعوت می نماییم.

سرپرست اداره كل بانوان شهرداری تهران در مورد تغییرات دوره چهاردهم و پانزدهم این نمایشگاه خاطرنشان كرد: در دوره چهاردهم برای نخستین بار جایزه «كارآفرینی اجتماعی» را اهدا كردیم؛كارآفرینان اجتماعی كسانی هستند كه برای حل مشكلات اجتماعی از رویكرد نوآوری كسب و كار استفاده می نمایند و به این بهانه كارآفرینی اجتماعی زنان را مطرح می نماییم.

بهروز آذر افزود: امسال علاوه بر اهدای این جایزه، نمایشگاه از یك رویداد اقتصادی به یك رویداد فرهنگی و اقتصادی تبدیل گشته است. امسال برای نخستین بار بخشی را با نام «فرصت ها» داریم. در این بخش زنان با فرصت های اشتغال و كارآفرینی آشنا و به این عرصه وارد می شوند. بعنوان مثال آموزش می بینند چطور توسط «دیجیتال ماركتینگ» درآمدزایی كنند.

وی «حسینیه كودك» را از دیگر امكانات نمایشگاه امسال عنوان نمود و اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه امسال هم زمان با ماه محرم است. بدین منظور در حسینیه كودك برنامه های فرهنگی برای آشنایی بیشتر و بهتر كودكان با مفهوم عاشورا و ارزش های آن در نظر گرفته شده است. همینطور آموزش هایی برای والدین برگزار خواهیم كرد تا بهتر بتوانند فرزندان شان را با مراسم‌ ذهبی آشنا كنند.

سرپرست اداره كل بانوان شهرداری تهران با اشاره به اینكه امسال آموزش های در رابطه با صنایع پوشاك و صنایع دستی عرضه می شود، خاطرنشان كرد: غرفه هایی برای بهزیستی و تعاونی های اداره كار در نظر گرفته ایم، همینطور در نمایشگاه امسال برای آثار هنری معلولان هم فضایی را اختصاص می دهیم.

بنا براعلام شهرنوشت، وی از مناسب سازی فضای نمایشگاه برای تردد افراد كم توان اطلاع داد و اظهار داشت: چیدمان غرفه ها به صورتی انجام می شود كه افراد كم توان، سالمندان و خانم هایی كه كالسكه همراه دارند به راحتی امكان تردد داشته باشند.

منبع:

1398/05/26
15:23:13
5.0 / 5
4420
تگهای خبر: آموزش , بازار , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane