رئیس كمیته ایمنی و حمل و نقل شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت بازبینی آئین نامه ایمنی نگهداری و حمل مواد شیمایی خطرناك در شهر

ضرورت بازبینی آئین نامه ایمنی نگهداری و حمل مواد شیمایی خطرناك در شهر

به گزارش بیمه خانه رئیس كمیته ایمنی و حمل و نقل شورای شهر تهران بر ضرورت بازبینی آئین نامه ایمنی و نگهداری مواد خطرناك در سطح شهر تهران تاكید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، شهربانو امانی در یكصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذكری اظهار داشت: با توسعه فعالیت های صنعتی و اقتصادی در شهرها بهره گیری از مواد شیمیایی خطرناك نیز افزایش یافته است. تمركز جمعیت در كلان شهرهای كشور خصوصاً شهر تهران، خطر پذیری این شهرها در مقابل حادث ناشی از مواد خطرناك را بطور فزاینده ای افزایش داده است.
وی ادامه داد: ضرورت اقدامات شهرداری جهت تامین ایمنی حمل و نقل و كاهش خطرات خصوصاً حمل و نقل مواد مایعات و گازها بیشتر از بیش به چشم می خورد. بی توجهی به این مساله و بروز كوچكترین سانحه می تواند در حجم و مقیاس بزرگی جان و مال شهروندان و ایمنی شهر را در معرض خطر قرار دهد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهار نمود: متاسفانه تا حادثه ای رخ ندهد مسئولان به فكر مدیریت و حل مسئله نمی افتدند بدین سبب پیشنهاد می كنم به سوژه مدیریت حمل و نقل مواد خطرناك توجه جدی داشته باشید.
وی افزود: با این حجم از تقاضای سفر در شهر تهران این پرسش باقی می ماند كه شهرداری تهران برای ایمنی حمل و نقل شهروندان در مقابل حمل و نقل مواد خطرناك چه اقدامی انجام داده است. بخشنامه ایمنی و نگهداری مواد خطرناك در سطح شهر تهران در یكصد و نودهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در سال 84 به تصویب رسید اما با این وجود افزایش سطح حفاظت و پیش گیری از حوادث ایمنی محیط زیست شهر تهران و ساماندهی فعالیت های پیرامون مواد شیمیایی خطرناك در سطح شهر و حریم آن، سوژه بخشنامه ای است كه پس از گذشت نزدیك به 14 سال حالا نیازمند بازبینی است.
وی اشاره كرد: بر طبق گزارش دریافتی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سال 97 در حال بازبینی بخشنامه ایمنی و نگهداری مواد خطرناك در سطح شهر تهران است پس با عنایت به اهمیت سوژه از شهرداری تهران درخواست تجدید در بازبینی این بخشنامه را دارم.1398/05/13
19:44:18
5.0 / 5
4972
تگهای خبر: حمل و نقل , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane