رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا:

تبعات عدم نظارت بر تولید شیشه در افغانستان

تبعات عدم نظارت بر تولید شیشه در افغانستان

بیمه خانه: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، اظهار داشت: تولید شیشه در افغانستان تهدید جدی است و عدم نظارت بر این مورد ضعف جدی است و عواید این جرم در اختیار شبكه های قاچاق بین المللی قرار می گیرد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار مسعود زاهدیان، بامداد دوشنبه در نشست كارگروه منطقه ای پیشگیری از پیش سازهای مواد مخدر صنعتی اظهار نمود: با وجود تحریم های ناعادلانه، جمهوری اسلامی ایران توانسته اقدامات قابل توجه را در زمینه مبارزه با مواد مخدر انجام دهد و نتایج این اقدامات شامل حال تمامی كشورها شود. سردار زاهدیان اظهار داشت: طی سال های اخیر جهان با چالش كنترل مواد شیمیایی مواجه بوده است و با وجود سیستم اطلاع رسانی به هیأت سازمان ملل قاچاقچیان با انتقال غیرقانونی مواد پیش ساز شیمیایی به دنبال تولید و فروش مواد مخدر هستند. وی افزود: همكاری در تبادل اطلاعات و از همه مهم تر انجام عملیات كنترل دلیوری می تواند علاوه بر ناامنی مسیرها برای قاچاقچیان پیش تاز شیمیایی هزینه جرم قاچاقچیان را افزایش دهد. بنا به قول سردار زاهدیان تولید موادمخدر صنعتی نوظهور شرایط را برای مقابله مشكل كرده است، چون كه سود سرشار آن سبب شده تا تولید آن افزایش یابد.

او اظهار داشت: مبارزه جدی پایدار و مستمر با موادمخدر در سطح جهانی مستلزم صرف هزینه های مادی و معنوی است كه خوشبختانه پلیس مبارزه با موادمخدر ایرتن با وجود تحریم ها توانسته به مقابله با آن بپردازد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با اشاره به اینكه بیشتر از ۷۰ درصد كشفیات موادمخدر در جهان در اختیار پلیس ایران است، اضافه كرد: در ۷ ماه گذشته میلادی تا كنون ۳۶۴ تن انواع موادمخدر كشف، ۳۸۱۴ شهید و ۱۲ هزار نفر مجروح را در این راه اهدا كرده است.

وی اظهار داشت: سفارش ایران در بحث كنترل پیش سازها بسیار موثر بوده است، چون كه قاچاقچیان با ریسك بالاتری مبادرت به قاچاق موادمخدر به مقاصد خود كرده اند.

به گفته سردار زاهدیان همكاری در تبادل اطلاعات و اجرای عملیات مبتنی بر اطلاعات و انجام عملیات كنترل در تحویل می تواند هزینه قاچاقچیان را افزایش دهد.

زاهدیان خاطرنشان كرد: تولید شیشه در افغانستان یك تهدید جدی است چون كه عواید فروش آن در اختیار شبكه های قاچاق قرار می گیرد كه بخشی از این عواید در چرخه پولشویی چرخه اقتصادی كشورها است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران قربانی ترانزیت موادمخدر و پیش سازها شده است، مبحث انحراف پیش سازهای شیمیایی عامل مهم تولید موادمخدر است.

سردار زاهدیان افزود: استفاده از تجهیزات پیشرفته برای مقابله با مبحث پیش سازها مستلزم لزوم همكاری بیشتر كشورها بایكدیگر است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح كرد: كشف ده ها تن پیش ساز شیمیایی توسط یگان های مقابله ای در كشور بعد وسیع قاچاق در این زمینه را نشان داده است.

1398/04/24
13:54:57
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: پلیس , تجهیزات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane