افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش بیمه خانه مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (۲۳ تیر) اظهار داشت: ازاین رو هوای پایتخت طی برخی ساعات امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲۳ تیر) است، اظهار نمود: ازاین رو طی برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود.

وی با اشاره به اینكه وزش باد در بعضی اوقات خیزش گرد و خاك و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد، خاطرنشان كرد: به تدریج طی برخی ساعات بعد ازظهر بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ به صورت نسبی بر غلظت آلاینده ازن افزوده می شود. هرچند بیشترین مقدار غلظت این آلاینده در مقایسه با مقدار مشاهده شده در روز گذشته (۲۲ تیر) از میزان كمتری برخوردار می باشد.

شهبازی اضافه كرد: بر این اساس با عنایت به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۲۳ تیر) وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه این وضعیت جوی تا فردا كم وبیش ادامه دارد، اظهار داشت: طی بامداد فردا (۲۴ تیر) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها، به علت كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودرو ها دور از انتظار نیست.

به گفته شهبازی با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه در بعضی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و كاهش كیفیت هوا را به دنبال دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: دمای هوا در تهران تا روز آینده افزایش جزیی خواهد یافت.

شهبازی در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۹۳ در شرایط سالم قرار داشت، خاطرنشان كرد: كیفیت هوای الان هم با میانگین ۹۶ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/04/23
14:29:23
5.0 / 5
5345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane