رییس پلیس فتای خوزستان:

انتشار مطالب منفی درباره ی نامزدهای انتخاباتی ممنوعست

انتشار مطالب منفی درباره ی نامزدهای انتخاباتی ممنوعست

به گزارش بیمه خانه، رئیس پلیس فتای خوزستان اظهار داشت: هرگونه نشر آگهی یا انتشار مطالب منفی درباره ی نامزدهای انتخاباتی و گروههای سیاسی در رسانه های همگانی و رسانه های اجتماعی ممنوعستبه گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سرهنگ کارآگاه علی حسینی شامگاه جمعه در گفتگویی رسانه ای اظهار داشت: از آنجائیکه برابر قانون، پلیس فتا ناظر به اجرای ماده ۷۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی است و به سبب این ماده قانونی «درج یا نشر محتواهایی مقابل نامزدهای انتخاباتی، احزاب و گروهک های سیاسی یا اعلام خلاف واقع انصراف نامزدها توسط رسانه های همگانی شامل ابزارهای چاپی، الکترونیکی یا دیجیتال یا تمام شبکه های رسانه ای که محتوای نوشتاری، شنیداری، دیداری یا ترکیبی از آنها در معرفی یا قابل دسترسی برای عموم مردم است، ممنوع شده و جرم انگاری شده است».
رئیس پلیس فتای خوزستان با اشاره به این که سرعت انتشار و بازنشر شایعات و اخبار جعلی پیرامون انتخابات در رسانه های اجتماعی موجب می شود تا کاربران بدون آگاهی از صحت و سقم مطلب آنرا انتشار دهند، اشاره کرد: انتشار محتوای مجرمانه برابر قانون جرم است.
وی از کاربران خواست تا پیش از انتشار یا باز نشر یک خبر پیرامون هر کاندیدای انتخاباتی از درستی و صحت آن مطمئن شوند و برای این کار رجوع به رسانه های رسمی حداقل کاری است که کاربران باید انجام دهند.
سرهنگ حسینی اضافه کرد: پلیس فتا با رصد شبانه روزی فضای سایبری هر گونه محتوای مجرمانه درباب انتخابات را بلا فاصله احصا و ضمن تشکیل پرونده برای برخورد قانونی به مراجع قضائی ارسال خواهدنمود.
وی از کاندیداهای انتخاباتی خواست که به حامیان و ستادهای انتخاباتی خود درباب انتشار شایعات و اخبار جعلی پیرامون دیگر کاندیداها گوشزد کرده و قوانین تبلیغات در فضای مجازی را رعایت نمایند.
رئیس پلیس فتای خوزستان با اعلان اینکه کارشناسان پلیس فتا بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان هستند، اظهار داشت: کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را بوسیله وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir و یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ گزارش کنند.

1403/02/16
08:58:44
5.0 / 5
140
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane