وزش باد شدید در تهران طی فردا

وزش باد شدید در تهران طی فردا

بیمه خانه: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی امروز جمعه (۱۳ اردیبهشت) از وزش باد شدید در پایتخت طی فردا (۱۴ اردیبهشت) آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۳ اردیبهشت) است، اظهار نمود: بنا بر این امروز در بعضی ساعات، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده می شود.

وی افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر میزان ابرناكی و سرعت وزش باد افزوده می شود و وزش باد در بعضی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش نسبی غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق طی برخی ساعات امروز، اشاره كرد: افزایش میزان ناپایداری جوی در بعد ازظهر سبب می شود كه وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط بهتری قرار گیرد.

شهبازی در ادامه اظهار داشت: با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی فردا (۱۴ اردیبهشت) برای برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه و بارش باران انتظار می رود.

وی با اشاره به اینكه بر این اساس ناپایداری های جوی طی فردا كاهش نسبی غلظت آلاینده ها را به دنبال دارد، اظهار نمود: بدین جهت وضعیت كیفیت هوای پایتخت نسبت به صبحگاه بهبود پیدا می كند همین طور تا روز آینده دمای هوا در پایتخت روند افزایشی دارد.

شهبازی درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۸۸ در شرایط سالم قرار داشت، تصریح كر: كیفیت هوای تهران الان باز با شاخص میانگین ۸۸ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/02/13
12:11:34
5.0 / 5
5195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane