از ورود تراموا به تهران چه خبر؟

از ورود تراموا به تهران چه خبر؟

به گزارش بیمه خانه، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام نمود که هنوز نه مطالعات کارشناسی و نه لایحه ایجاد تراموا در تهران به شورای شهر نیامده است.


جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با ایسنا، در مورد سر انجام ایجاد تراموا در تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران هنوز نه مطالعات اجرای این طرح و نه لایحه ایجاد تراموا در تهران را در اختیار شورای شهر قرار نداده است، اظهار داشت: طبیعتاً تا زمانیکه مطالعات اجرای این طرح که توسط مشاوران ذیصلاح انجام شده، عرضه نشود، این طرح بررسی نخواهد شد.
وی با تاکید بر این که باید بررسی نماییم که آیا اساسا این مدل حمل و نقل (تراموا) برای تهران و معابری که شهرداری پیشبینی کرده، مناسب می باشد یا خیر؟ اظهار داشت: تصمیم گیری و قضاوت در مورد ورود تراموا به ناوگان حمل و نقل عمومی را به عرضه مطالعات از جانب شهرداری تهران موکول می نماییم و هر زمانیکه شهرداری لایحه را به شورای شهر بیاورد نسبت به بررسی آن اقدام خواهیم کرد.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، چندی قبل زاکانی شهردار تهران اعلام نموده بود که «در راستای برقی سازی، خط یک بی آرتی را به تراموا تبدیل می نماییم. تفاهمنامه آن منعقد خواهد شد که خط یک بی آرتی از ترمینال شرق تا آزادی تبدیل به تراموا شده تا الگویی جدید را در تهران داشته باشیم. برآورد ما اینست که سالانه جابجایی ۵۵ میلیون مسافر را از راه این خط داشته باشیم. تلاش می نماییم در ۱۸ ماه این خط را ایجاد نماییم.»
منبع:

1402/05/07
10:06:51
5.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane