تبدیل گرمخانه بانوان شوش به تالار برگزاری مراسم برای اقشار کم برخوردار

تبدیل گرمخانه بانوان شوش به تالار برگزاری مراسم برای اقشار کم برخوردار

به گزارش بیمه خانه، شهردار منطقه 12 از راه اندازی مددسرایی برای بانوان در خیابان 17 شهریور آگاهی داد و اظهار داشت: گرمخانه بانوان در بوستان شوش به تالار برگزاری مراسم برای اقشار کم برخوردار تبدیل خواهد شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، امیر یزدی با اشاره به درخواست های کسبه و اهالی محلات شوش و هرندی برای انتقال گرمخانه بانوان از بوستان شوش به جایی دیگر اظهار داشت: برمبنای بررسی های انجام شده و باتوجه به شکایات مردمی در مورد پخش شدن و افزایش لطمه های اجتماعی در بوستان شوش قرار شد گرمخانه بانوان بوستان شوش به تالار برگزاری مراسم‌ ا عنوان تالار «یاس» تغییر کاربردی دهد که این تالار با حداقل هزینه ها در اختیار اقشار کم برخوردار قرار خواهد گرفت.
یزدی اضافه کرد: با این اقدام هم خانواده ها بهتر می توانند از فضای بوستان برای تفریح و گذران اوقات فراغت خود و فرزاندانشان بهره گیرند و هم زیرساخت های حوزه اجتماعی شهرداری منطقه ۱۲ با راه اندازی این تالار بیشتر می شود.
وی از راه اندازی مددسرایی برای بانوان در خیابان ۱۷ شهریور آگاهی داد و بیان کرد: بنا بر پیگیری های انجام شده و اقدامات عمرانی در عرصه اجتماعی در سال ۱۴۰۱، نسبت به انتقال مددسرای بانوان از بوستان شوش به خیابان ۱۷ شهریور اقدام شد که این پروژه، اسفندماه سال قبل به انتها رسید و این مددسرا از بهار امسال (فروردین ماه) درحال بهره برداری است.
شهردار منطقه ۱۲ با بیان این نکته که مددسرای خیابان ۱۷ شهریور به سبب قرارگرفتن در بافت مسکونی و جلوگیری از افزایش لطمه های اجتماعی در محله ای پرتردد طبیعتاً نمی تواند پذیرای هر نوع مددجویی باشد، افزود: مددجویان مقیم در بوستان شوش، شامل بی سرپناهان و زنان بدسرپرست و لطمه دیدگان اجتماعی از حیث خانوادگی بعد از غربال گری و تفکیک در مددسرای خیابان ۱۷ شهریور پذیرش می شوند و سایر افراد نظیر معتادان متجاهر توسط سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به دیگر مراکز تابعه این سازمان منتقل خواهند شد.
وی همین طور بیان کرد: بعد از پایان مراحل آماده سازی و بهسازی فضای درونی و بیرونی ساختمان و تجهیز آن توسط شهرداری منطقه ۱۲ و برابر با دستورالعمل ها و ابلاغیه های شهرداری تهران، این ساختمان برای پذیرش، اقامت، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری مددجویان و... به سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران تحویل داده شد که این سازمان نیز این مددسرا را برای انجام این برنامه ها در اختیار مؤسسه نوید همراز ایرانیان با مجوز سازمان بهزیستی قرار داده است.
بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، مددسرای بانوان خیابان ۱۷ شهریور به متراژ حدود ۱۵۰ مترمربع دارای دو طبقه و زیرزمین، آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، انبار، رختکن، سالن مادر و کودک، اتاق سالمند، دو خوابگاه، اتاق مددکاری و پذیرش، اتاق نگهبانی، حیاط و پشت بام است و ۴۰ نفر ظرفیت دارد.
اجرای برنامه های مناسبتی ملی و مذهبی، برنامه های آموزشی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و برنامه هایی نظیر کاردرمانی و گروه درمانی همچون برنامه های فرهنگی و اجتماعی تعیین شده برای این مددسراست.1402/02/31
00:33:02
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane