حدف ارائه مدارک هویتی در زمان ثبت نام در دانشگاه آزاد

حدف ارائه مدارک هویتی در زمان ثبت نام در دانشگاه آزاد

بیمه خانه: با امضا تفاهم نامه همکاری بین سازمان ثبت احوال کشور و دانشگاه آزاد، ارائه مدارک هویتی در زمان ثبت نام در دانشگاه آزاد حذف خواهد شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به امضای سند و تفاهم نامه بین سازمان ثبت احوال و دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم در بحث تبادل اطلاعات این تفاهم نامه اثرگذار خواهد بود و بروکراسی دانشگاه را کاهش خواهد داد.

وی افزود: هر جوان ۱۸ ساله وقتی به ما مراجعه کند با کوهی از مسائل مربوط به احراز هویت مواجه می شود. این ارتباط با سازمان ثبت احوال حداکثر راحتی را برای دانشجویان ما خواهد داشت. این تفاهم نامه و اتصال به شبکه دانشگاه کار مردم را آسان تر می کند.

ریس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ما به جهت اینکه این اتفاقات خوب صورت بگیرد باید از شبکه دانشگاه استفاده نمائیم همانطور که می دانید دانشگاه آزاد در یک شهر نیست بلکه دانشگاهی در پهنه سرزمینی کشور است و ظرفیت مناسب دارد تا پیامی را از طرف یک سازمان پیش رو در مباحث فناوری به مردم برساند.

وی با اشاره به استفاده از تکنولوژی های جدید اظهار داشت: آن چیزی که مردم انتظار دارند این است که تولید کننده فناوری باشیم و مصرف کننده نباشیم. ما باید یک سرای فناوری در موضوع ثبت احوال و اسناد قرار دهیم و باید کارهای دانشگاه بنیان در این سراها تقویت شود و در عرصه طراحی نرم و سخت استفاده نمائیم. ثمرات این تفاهم نامه و کاهش بروکراسی را دانشجویان در مهرماه خواهند دید. یکی از موضوعات مهم ما ارسال مدرک فارغ التحصیلان است که هم اکنون زمان بر است و احراز نشانی این بروکراسی را برای ما کاهش خواهد داد.
کارگر، رئیس سازمان ثبت احوال کشور نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تفاهم نامه موجب در اختیار قراردادن خدمات هویتی برای دانشگاه آزاد است.
وی افزود: باتوجه به جامعه گسترده ای که دارند چه از نظر تعداد دانشجویان و پرسنل و چه از نظر پهنه جغرافیایی در همه امور دانشگاه آزاد به خدمات هویتی وارد می شود و این کار در اصالت سنجی افراد و کم کردن بروکراسی احراز هویت کمک خواهدنمود. این روند موجب می شود ارائه خدمات به دانشجویان سهل تر شود.

وی درباره ی تغییر نشانی در مدت زمان مشخص اظهار داشت: در قانون آمده است هر ایرانی وقتی نشانی خودرا تغییر می دهد باید در ظرف ۲۰ روز این نشانی را در سامانه ثبت احوال تغییر و اصلاح نماید. ان شاءلله دانشگاه آزاد همانطور که در بسیاری از موضوعات پیش رو بوده در دریافت نشانی هم که یکی از موضوعات مهمست برای بسیاری از سنجش ها که بوسیله نشانی صورت می گیرد از پایگاه نشانی بهره مند خواهد شد.
منبع:

1402/02/26
03:40:54
5.0 / 5
328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane