پلازای میدان جهاد، اولین ورودی متفاوت برای ایستگاه مترو در تهران

پلازای میدان جهاد، اولین ورودی متفاوت برای ایستگاه مترو در تهران

به گزارش بیمه خانه، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد افتتاح و بهره برداری از پلازای میدان جهاد اظهار داشت: این میدانگاه یا پلازای شهری که در ایستگاه مترو جهاد قرار دارد، بعنوان اولین ورودی فاخر به یک ایستگاه مترو در تهران شناخته می شود.


عباس شعبانی در گفتگو با ایسنا، درباره بهره برداری از پلازای جهاد در پنجاه وپنجمین شنبه امیدوافتخار اظهار داشت: این میدانگاه بگونه ای طراحی شده که میتوان آنرا بعنوان اولین ورودی فاخر با معماری خاص برای یک ایستگاه مترو در نظر گرفت.
وی با اشاره به اینکه محل پروژه میدانگاه جهاد در تقاطع فاطمی و خیابان ولیعصر، جنب مترو جهاد واقع شده است، اضافه کرد: این میدانگاه دارای یک عرصه معادل ۲۵۰۰ متر مربع بود که ۸۰۰ متر مربع از این فضا یک بنای خاص با معماری ایرانی- اسلامی است. این بنا با طاق ها و قوس های آجری ساخته شده که بعنوان بخشی از ورودی مترو جهاد به حساب می آید.
معاون شهردار تهران ضمن اشاره به این که میدانگاه جهاد بعنوان یک پلازای شهری در نظر گرفته شده است، افزود: اولین دفعه است در شهر تهران که یک ورودی فاخر برای مترو تهران طراحی شده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در این میدانگاه یک سری سکوهای نشیمن در نظر گرفته شده که مسافران می توانند از آن استفاده نمایند.
شعبانی خاطرنشان کرد: در پلازای جهاد یک فضای مکث و گفتگو در نظر گرفته شده است. سرویسهای بهداشتی خانم ها و آقایان در بخش فضای پشتیبان بوجود آمده است.
وی ضمن اشاره به بهره برداری از میدانگاه جهاد در پنجاه وپنجمین شنبه امیدوافتخار در روز شنبه (۲۳ اردیبهشت ماه) تصریح کرد: این پلازای شهری با حضور اعضای شورای شهر، مدیران ارشد شهری و اهالی رسانه افتتاح می گردد و به بهره برداری می رسد.
منبع:

1402/02/22
09:41:45
5.0 / 5
366
تگهای خبر: سرویس , شهرداری , طراحی , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane