اهواز آلوده ترین کلانشهر کشور

اهواز آلوده ترین کلانشهر کشور

به گزارش بیمه خانه، بر مبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (10 اردیبهشت) اهواز آلوده ترین کلانشهر کشور شناخته شده است.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، برمبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۱۰ اردیبهشت) اهواز به عنوان آلوده ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۱۵ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.

پس از آن اهالی مشهد، اصفهان، اراک، کرج، تهران، تبریز و شیراز هوای مطلوبی را با رسیدن به عدد ۹۱، ۸۳، ۷۳، ۷۱، ۶۲، ۵۷ و ۵۶ تنفس کرده اند. آلاینده شاخص هوای اراک دی اکسیدگوگرد، تهران دی اکسیدازت و سایر کلانشهرها ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1402/02/11
01:06:58
5.0 / 5
378
تگهای خبر: ذرات معلق , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane