در درختستان ۱۴۰۲ انجام شد؛

درختان خشکیده خیابان ولی عصر اثر هنری شدند

درختان خشکیده خیابان ولی عصر اثر هنری شدند

به گزارش بیمه خانه، معاون فرهنگی هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرتهران ضمن اشاره به برگزاری رویداد درختستان در هشتمین سالانه هنرهای شهری بهارستان از خلق آثار انتزاعی و هنری بر روی ۱۱ اصله درخت خشکیده در محور ولی عصر (عج) اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مجید قادری آذر از اجرای آثار بخش «درختستان» سالانه بهارستان اطلاع داد و در اینباره اظهار داشت: این دوره از رویداد «درختستان» را با رویکرد متفاوت نسبت به سال قبل آغاز کردیم و قرار شد المان و سازه ای به درختان اضافه نشود؛ بلکه کل طرح ها با روش خراطی برروی تنه درختان کنده کاری شود.
وی ادامه داد: درخت های انتخابی برای این بخش، همگی خشکیده هستند و هیچ شاخ و برگی ندارند. در واقع این آثار بر روی بدنه این درختان اجرا می شود، اما هنرمندان موظف می باشند که کار خراطی یا اجرای طرح را به نحوی انجام دهند که کلیت درخت گرفتار انهدام یا نابودی نشود و سبب بهبود شکل ظاهری آن شوند.

معاون فرهنگی هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران محل اجرای این آثار را خیابان ولیعصر(عج) محدوده پارک ملت عنوان نمود و اضافه کرد: در این دوره از رویداد درختستان حدود ۵۰ هنرمند در فراخوان حضور بهم رساندند که ۶ هنرمند مجسمه ساز با سابقه، طرح های انتزاعی و هنری را بر روی ۱۱ اصله درخت خشکیده اجرا خواهند کرد و مابقی هنرمندان در سطح مناطق ۲۲ گانه نسبت به خلق آثار بر روی درختان خشکیده شهر مشغول هستند.

طبق گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، قادری اضافه کرد: تلاش ما در قسمت «درختستان» اینست که شهروندان به جای دیدن یک درخت خشکیده، بتوانند یک اثر هنری و چشم نواز را مشاهده کنند و در این خصوص هم هنرمندان با خلاقیت های خود وارد عمل شده اند.
منبع:

1401/12/25
13:32:39
5.0 / 5
171
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane