معاون استاندار تهران خبر داد

رشد 57 درصدی درآمدهای مالیاتی استان تهران در 9 ماهه نخست سالجاری

رشد 57 درصدی درآمدهای مالیاتی استان تهران در 9 ماهه نخست سالجاری

بیمه خانه: به گزارش بیمه خانه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از رشد ۵۷ درصدی سهم درآمدهای مالیاتی در ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ اطلاع داد.


محمد علی مهری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح ظرفیت های گردشگری و درآمدی استان تهران در سال آینده اظهار داشت: ۲۴ مورد فرصت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان در شهرستان های فیروزکوه و دماوند نیازمند اعلام نظر منابع طبیعی جهت تعیین تکلیف وضعیت زمین است که مقرر شد تا پایان فروردین ماه سال آینده منابع طبیعی اعلام نظر کند.
وی افزود: باید سیر دقیق مراحل دریافت مجوز در اطلس سرمایه گذاری در استان مشخص شود تا سرمایه گذار بخش خصوصی به سادگی برنامه ریزی لازم را داشته باشد و این اقدام در دستور کار قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: از ۱۷۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه استان، ۱۷۲ هزار میلیارد تومان یعنی ۹۲ درصد در ۹ ماهه اول سال، سهم درآمدهای مالیاتی بوده که رشد ۵۷ درصدی داشته است.
علی مهری افزود: فهرست دستگاه هایی که سهم درآمدی آنها محقق نشده، آماده خواهد شد و تحلیلی از ظرفیت های مالیاتی برای سال آینده و نقش آن در تورم عرضه می شود تا بتوانیم برای سال آینده در حوزه سرمایه گذاری استان اقدامات موثری را پیگیری نماییم.
وی ضمن اشاره به فرصت اطلس سرمایه گذاری استان تصریح کرد: اطلس سرمایه گذاری بستری برای سرمایه گذاری متناسب با ظرفیت ها و اولویت های استان است و طی چهار سال آینده باید به مرحله ای برسیم که تمام سرمایه گذاری های استان بر مبنای حوزه های سرمایه گذاری در این اطلس صورت گیرد.
منبع:

1401/12/13
09:11:51
5.0 / 5
121
تگهای خبر: منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane