مدیرعامل شركت توسعه فضاهای فرهنگی تاكید كرد

لزوم مرمت و بازسازی زورخانه شهید فهمیده

لزوم مرمت و بازسازی زورخانه شهید فهمیده

به گزارش بیمه خانه، مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به این که درس جوانمردی را می توان در ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی آموخت، اظهار داشت: فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، میراث معنوی ایرانیان است، بدین سبب ضروریست تا زورخانه شهید فهمیده مرمت و بازسازی شده و در اختیار اهالی ورزش قرار گیرد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، وحید رضا انارکی محمدی - مدیر عامل این شرکت به همراه باران چشمه - رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای از بخش های مختلف زورخانه شهید فهمیده تهران بازدید کردند.
مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان این مطلب که زورخانه شهید فهمیده مجموعه ای برای آشنایی با ورزش کهن پهلوانی و زورخانه ای در ایران است، اضافه کرد: ورزش زورخانه ای از آیین های پهلوانی و ورزش های سنتی ایرانیان شمرده می شود بدین سبب باید برای ترویج و توسعه این ورزش تلاش نماییم.
باران چشمه، رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای با تکیه بر این که ورزش زورخانه ای نماد هویت و تاریخ ایرانیان است، اظهار داشت: در امتداد توسعه کمی و کیفی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیازمند مرمت و بازسازی این مجموعه های ورزشی هستیم.
رییس فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی با اعلان اینکه تمامی خانواده های ایرانی باید با این ورزش که هویت دینی و ملی ماست آشنا گردند، اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی در ورزش زورخانه ای و پهلوانی در اولویت قرار دارد و این خود نشان دهنده اهمیت و جایگاه این ورزش است.
باران چشمه با بیان این مطلب که زورخانه شهید فهمیده تهران در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است، اشاره کرد: این بنا نمونه ای از معماری سنتی ایرانی است که امیدواریم شرکت توسعه فضاهای فرهنگی مرمت و بازسازی این مجموعه را در دستور کار خود قرار دهد.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، زورخانه شهید فهمیده درضلع شمالی پارک شهر، درخیابان فیاض بخش واقع شده است.
منبع:

1401/10/18
14:08:43
5.0 / 5
289
تگهای خبر: شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane