در ارائه گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۱۳ مطرح شد

از ضرورت پیگیری محیط زیستی راه اندازی کارخانه در نزدیکی سرخه حصار تا درخواست خلع ید شریک در پروژه فدک

از ضرورت پیگیری محیط زیستی راه اندازی کارخانه در نزدیکی سرخه حصار تا درخواست خلع ید شریک در پروژه فدک

بیمه خانه: به گزارش بیمه خانه، اعضای شورای اسلامی شهر تهران گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۱۳ در ارتباط با سالهای ۹۶ تا ۹۹ را با اکثریت آراء به تایید رساندند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و هجدهمین جلسه علنی این شورا بررسی حسابرسی منطقه ۱۳ را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، اظهار داشت: بعد از این گزارش حسابرسی سازمان ها و شرکت ها آغاز خواهد شد و تا آخر سال هم کلیه گزارش های حسابرسی مناطق، سازمان ها و شرکتهای شهرداری تهران عرضه می شود.
وی ادامه داد: گزارش حسابرسی سازمان ها و شرکت ها برای سال ۱۴۰۰ هم آماده عرضه است که امیدواریم آنرا هم بزودی به صحن شورا عرضه نماییم.
در ادامه مهدی پیرهادی در جریان بررسی گزارش حسابرسی منطقه ۱۳ برای سالهای ۹۶ تا ۹۹ اظهار داشت: در هفته گذشته نامه ای را به شهردار تهران ارسال کرده ام که اگر مقرر است کارخانه ای در منطقه ۱۳ و نزدیکی بوستان جنگلی سرخه حصار ایجاد و راه اندازی شود باید تمام مجوزهای محیط زیستی را دریافت کند. بنابراین درخواست می کنم که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبحث را پیگیری کند تا راه اندازی این کارخانه آلایندگی جدیدی را متوجه تهران نکند.
وی تصریح کرد: در مورد افزایش ظرفیت گردشگری بوستان جنگلی سرخه حصار باید گزارشی عرضه شود تا مشخص شود چه برنامه ای وجود دارد و ساخت و ساز باید با سازه های سازگار با طبیعت در آنجا صورت گیرد.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در ادامه محمدهادی علی محمدی شهردار منطقه ۱۳ هم ضمن اشاره به این که امسال ۹۵ درصد درآمدها در منطقه ۱۳ محقق شده است، اضافه کرد: در واقع منطقه ۱۳ جزو سه منطقه اول شهرداری است که درآمدها را محقق کرده و در بحث میزان جذب اعتبارات هم با ۷۳ درصد بالاترین آمار جذب اعتبار را دارد.
وی ادامه داد: رتبه بندی تمامی نواحی انجام شده و امسال رتبه اول نواحی را کسب کرده ایم. این در حالیست که در شش ماهه ابتدایی سال قبل رتبه چهاردهم را داشتیم.
علی محمدی تصریح کرد: اسناد بیشتر از ۸۷۰۰ متر مربع زمین به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان منتقل شده است. شهرداری منطقه باید در ۱۵ سال قبل طرح های منظر و تعرض را به نام خود ثبت می کرد که در این شش ماه موفق شدیم اسناد را انتقال دهیم.
وی با اشاره به اینکه منطقه جنگ افزارسازی ساصد ۱۲ کیلومتر مساحت دارد، اضافه کرد: تا کنون یک کیلومتر توافق و آزادسازی شده و درحال پیشروی هستیم. با حمایت شهردار تهران زمین ساصد سال جاری به ما تحویل داده می شود. دوشان تپه هم در کمیسیون ماده ۵ بررسی خواهد شد و در سال آینده تحویل می شود.
شهردار منطقه ۱۳ با تکیه بر این که تمام کم کاری های گذشته در مدت فعلی جبران شده است، اضافه کرد: در مورد پروژه فدک چهارم اردیبهشت ماه سال آینده در دادگاه برای درخواست خلع ید شریک اقدام خواهد شد تا پروژه به شریک ذیصلاح واگذار شود.
وی افزود: برای ترمینال شرق هم مقرر شده شریک دست به نقد انتخاب نماییم. در واقع تلاش بر اینست که ترمینال شرق هم به لحاظ دسترسی مترو و هم اتوبوس به شرایط مناسبی برسد؛ اما تا زمان تأمین، دسترسی تجهیز امکانات صورت خواهد گرفت.
علی محمدی ضمن اشاره به این که ۳۰ پروژه گردشگری در این منطقه آماده فراخوان است و مطالعات توسط دانشگاه شهید بهشتی انجام شده است، اضافه کرد: این پروژه زمین معارض پیدا کرده که درحال رفع مشکل هستیم. چون ۱۲ طرح در زمین معارض است، ۱۸ طرح باقیمانده هم آماده فراخوان است.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران بعد از بحث و بررسی در نهایت با اکثریت آراء گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۱۳ را در ارتباط با سالهای ۹۶ تا ۹۹ به تایید رساندند.1401/10/11
14:27:05
5.0 / 5
1313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane