هوای تهران قرمز شد، آلودگی هوا برای همه

هوای تهران قرمز شد، آلودگی هوا برای همه

بیمه خانه: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز ( 18 آذرماه)  وضعیت هوای تهران با رسیدن به عدد 155 به رنگ «قرمز» درآمده و برای همه آلوده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۵۵ یعنی شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.
همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۵۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای همه قرار داشت.
غلظت آلاینده ها تا ساعت ۱۳ روز پنجشنبه (۱۷ آذرماه) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس بود اما از ساعت ۱۴ با رسیدن به عدد ۱۵۱ در وضعیت ناسالم برای تمامی گروه ها قرار گرفت که این وضعیت تا ساعت ۶ بامداد امروز ادامه داشت. تنها از ساعت ۷ تا ۸ کیفیت هوا در وضعیت آلودگی برای گروههای حساس قرار گرفت اما باردیگر از ساعت ۹ وضعیت هوای تهران با رسیدن به عدد ۱۵۵ به رنگ قرمز درآمده و برای همه آلوده شد.
برمبنای دستورالعمل احتیاطی صادره از طرف شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از کارهای طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری ورزند. اشخاص دیگر باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی مشکل تر از حالت طبیعی صورت گیرد؛ برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز و فعالیت سنگین عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد و یا دویدن هم مثال دیگری است که می توان از آن نام برد.

گفتنی ست که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
منبع:

1401/09/18
13:21:50
5.0 / 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane