تغییر نام ۱۳ معبر و ۲ بوستان تهران در جلسه شورای شهر

تغییر نام ۱۳ معبر و ۲ بوستان تهران در جلسه شورای شهر

به گزارش بیمه خانه، اعضای شورای شهر تهران نام 13 معبر و 2 بوستان پایتخت را تغییر دادند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، نرگس معدنی پور امروز در جریان جلسه علنی شورای شهر تهران با قرائت نامگذاری های جدید معابر شهر تهران، اظهار داشت: در مهر ماه پانزدهمین جلسه کمیسیون نامگذاری انجام شد که بر این اساس پیشنهاد می شود کوچه میثم در منطقه ۱۱ واقع در خیابان ولیعصر به نام شهید ترور سید حامد طالبیان نامگذاری شود و همین طور کوچه بی نام در منطقه ۱۱ واقع در خیابان هلال احمر به نام شهید حسین مولایی نامگذاری شود.
وی ادامه داد: پیشنهاد می شود خیابان ۴.۳۷ واقع در خیابان نیروی هوایی در منطقه ۱۳ به نام شهید مدافع سلامت فرحناز چاوشی و خیابان هشت متری اول واقع در خیابان دماوند در منطقه ۱۳ به نام شهید علی عجبی نائینی از مدافعان امنیت مرزی و همین طور کوچه بهروز در محدوده خیابان پیروزی در منطقه ۱۴ به نام شهید مجتبی مشهدی تفرشی و خیابان نصر ششم واقع در منطقه ۱۵ در خیابان شاهد در محدوده بزرگراه محلاتی به نام شهید سعید صیاح طاهری نامگذاری شود.
این عضو شورای شهر تهران با اعلان اینکه شهرداری منطقه ۱۵ پیشنهاد داده که یک بوستان بی نام در جنب امامزاده ملک خاتون به نام مادر سه شهید یعنی شهربانو رضایی نامگذاری شود، اظهار داشت: همین طور پیشنهاد می شود کوچه ۲۷ در منطقه ۱۷ به نام غلامرضا محب بندی، کوچه دوم در منطقه ۱۷ در محدوده خیابان محمدی به نام شهید عسگر رحیمی، کوچه چهاردهم در منطقه ۱۷ در محدوده خیابان مقدم به نام شهید حسین بختیاری نامگذاری شود.
وی ادامه داد: همین طور پیشنهاد می شود کوچه شقایق در منطقه ۱۰ در محدوده خیابان قزوین بنا به درخواست حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) به نام شهدای حسینیه ابوالفضل که هفت شهید تقدیم انقلاب کردند نامگذاری شود و همین طور کوچه لاله در منطقه ۱۰ به نام شهید ابراهیم امیدی تغییر نام دهد.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اعلان اینکه پیشنهاد می شود بوستان جدید التاسیس در منطقه ۸ در محدوده میدان سبلان به نام شهید احمد خرمی شاد نامگذاری شود، اظهار داشت: همین طور پیشنهاد می شود. کوچه شفق در منطقه یک در محدوده خیابان شریعتی به نام شهید محمدرضا علیزاده حیدری نامگذاری شود و خیابان تنگستان واقع در محدوده خیابان پاسداران در منطقه یک هم به نام دکتر ضیاء الدین یزدیان رییس انجمن چشم پزشکی نامگذاری شود.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، تمامی این نامگذاری ها با اکثریت آراء از طرف اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.1401/08/16
10:18:22
5.0 / 5
185
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane