تحقق ۴۰ درصدی درآمدهای بودجه شهرداری تهران

تحقق ۴۰ درصدی درآمدهای بودجه شهرداری تهران

بیمه خانه: به گزارش بیمه خانه، رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: طبق گزارش هایی که در اختیار داریم تابحال ۴۰ درصد از درآمدهای بودجه شهرداری تهران محقق شده است.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، میثم مظفر ضمن اشاره به روند تحقق بودجه شهرداری تهران در سال ۱۴۰۱اظهار کرد: اطلاعاتی که از تحقق درآمدهای بودجه داریم، نشاندهنده تحقق ۴۰ درصدی است؛ بگونه ای که تابحال بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه محقق شده اما به این مفهوم نیست که ۴۰ درصد از برنامه های مصوب در بودجه اجرایی شده بلکه درآمدها محقق شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران همینطور خاطرنشان کرد: بخشی از ارقام در بودجه برای پرداخت دیون پیشبینی شده بود و بخشی از درآمدها هم صرف هزینه های اوراق مشارکت شده و شهرداری نسبت به سپرده گذاری در این بخش اقدام نموده است.

وی با اشاره به اینکه در تحقق درآمدها جهش خوبی بوجود آمد اما در مورد پیشرفت فیزیکی پروژه ها هنوز به رضایت بالا نرسیده ایم، خاطرنشان کرد: انتظار داریم که شهرداری تهران با عنایت به تاکیدی که دارد در مناطق جنوبی بخصوص مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ تخصیص نقدینگی بیشتری داشته باشد و از درآمدهای خوبی که به میزان ۴۰ درصد کسب کرده است اولویت را به مناطق اختصاص دهد تا به صورت جدی تحول در کیفیت زندگی شهروندان رخ دهد.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در تحقق بودجه، وضعیت قابل قبول است و نسبت به شش ماه ابتدایی سال قبل جلوتر هستیم.

بنا براعلام سایت شهر، وی با اشاره به اینکه شهرداری هنوز در ارتباط با اصلاحیه بودجه، مطلبی را به صورت رسمی اعلام نکرده است، اظهار داشت: هنوز خبری از اصلاحیه نیست اما فصل آن نزدیک است و حداکثر تا آذرماه باید اصلاحیه از جانب شهرداری عرضه و در کمیسیون برنامه و بودجه و سپس صحن شورا بررسی شود. بر مبنای آنچه شنیده ایم مقرر است شهرداری اصلاحیه را عرضه نماید.
1401/07/07
12:30:35
5.0 / 5
352
تگهای خبر: سایت , شهرداری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane