ساماندهی بار و کالا در بازار تهران با اجرای طرح بندر خشک

ساماندهی بار و کالا در بازار تهران با اجرای طرح بندر خشک

بیمه خانه: به گزارش بیمه خانه، مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران در مورد ساماندهی بار و کالا در محدوده بازار تهران توضیحاتی را ارائه کرد و اظهار داشت: بندر خشک ایده حل معضل جابجایی بار وکالا در پایتخت است.


مهدی وحدت کار در گفت و گو با ایسنا، در مورد ساماندهی بار و کالا در محدوده بازار تهران اظهار داشت: در چند سال اخیر شهرداری مدلهای مختلف موفق یا ناموفق را برای ساماندهی بار و کالا در محدوده بازار اجرا کرده و تجربه زیادی را دراین زمینه بدست آورده است و هم اکنون هماهنگی خوبی با کسبه و هیات امنای بازار انجام شده است و طرحی نیز برای ساماندهی طراحی شده است.

وی با اعلان اینکه قسمتی از طرح جدید مربوط به فضای نگهداشت است، اشاره کرد: باید کار تحولی دراین زمینه رخ می داد و طرح "ایجاد مرکز لجستیک در شهر آفتاب یا بندر خشک" در دستور کار قرار گرفت که بر این اساس این مرکز لجستیک به عنوان یک مسیر هدایت عمل کند و طی تفاهم نامه ای نیز ۲۰۰ هکتار از زمینهای اطراف شهر آفتاب در اختیار قرار داده شد تا مرکز لجستیک جنوب تهران باشد و بوسیله مترو، بصورت زیر سطحی، بار و کالا جابجا شود که اصلی ترین مکان برای این جابجایی نیز بازار تهران است.

وحدت کار اضافه کرد: مدل بازار تهران اینطور است که بار از حدود ساعت ۱۴ کم کم بسته بندی شده و بروی چرخ دستی و وانت بارها قرار می گیرد و به سمت گاراژهای پیرامون بازار، می رود تا ساعات مختلف به اقصی نقاط کشور ارسال شود و این مسئله سبب شده که محیط پیرامونی بازار از حیات زیستی تهی شود، بگونه ای که این محدوده، روزها کاملا فضا تجاری است و شبها به شهر ارواح تبدیل می شود؛ چونکه کسی آنجا زندگی نمی کند و خانه ها به انبار تبدیل گشته اند و متاسفانه این مساله در محلات پیرامونی درحال رشد است و روز به روز دایره آن گسترده تر می شود.

وی با اعلان اینکه مدیران شهری باید علاقمندی در کسبه ایجاد کنند تا این افراد مایل باشند که گاراژ و باربری خودرا در بندر خشک مستقر کرده و مدل انتقال بار از فضای زیرسطحی آنهم در هنگام شب را انجام دهند، اظهار داشت: کسبه باید به سمتی سوق داده شوند که علاقمند شوند بجای این که مایل باشند که بار خودرا در خیابان های شهر با گاری و وانت به گاراژهای مختلف برسانند، بیایند و از ظرفیت بندر خشک بهره گیرند و با بهره گیری از بوژی های حمل بار در مترو این دفعه منتقل شود.

وحدت کار اظهار داشت: شبکه مترو در قسمت های مختلف شهر گسترانیده شده و می توان از این ظرفیت برای جابجایی کالا و بار در ساعات بامدادی اقدام نمود تا در کار مترو نیز اختلالی ایجاد نکند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا کسبه بازار با اجرای این طرح همکاری می کنند یا خیر؟ با تأکید بر این که با هماهنگی هیات امنای بازار این مهم انجام شده و مطالعات آن هم انجام شده است، اظهار داشت: در داخل شهرداری تهران نیز این مهم با همراهی و همکاری ۵ سازمان درحال انجام است؛ اما بخش زیادی از کار برعهده شرکت ساماندهی مشاغل است و چه بسا هم اکنون بحث محدودیت نیز مطرح نیست و کسبه اگر مایل به استفاده بودند از این روش استفاده می کنند؛ اما دقت داشته باشید که با بهره گیری از این روش هزینه ها کم شده و امکان حمل بار ایمن هم بالاتر می رود.
1401/06/23
10:52:44
5.0 / 5
285
تگهای خبر: بازار , سازمان , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane