سازمان هواشناسی هشدار داد

خیزش گرد و خاک در نیمه غربی و جنوبی تهران

خیزش گرد و خاک در نیمه غربی و جنوبی تهران

بیمه خانه: بیمه خانه: اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید وخیزش گرد وخاک و فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعد و برق هشدار داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد شدید خصوصاً در ساعات عصر و شب و خیزش گرد وخاک از پس از ظهر دوشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه ( ۱۴ تا ۱۷ شهریور) آگاهی داد.

این مخاطره جوی در استان تهران و خصوصاً نیمه غربی و جنوبی مورد انتظار است و بر اثر این مخاطره احتمال سقوط اجسام از ارتفاع، لطمه به سازه های موقت و نیمه کاره و تابلوهای تبلیغاتی، خیزش موقت گردوخاک و کاهش کیفیت هواء شکستن درختان فرسوده پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از لطمه های ناشی از این مخاطره احتیاط در تردد افراد دارای بیماریهای تنفسی و سالمندان در فضای باز، صیانت از سیستم های حساس به گردوخاک، خودداری از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک را سفارش می کند.

در ادامه این هشدار، اداره کل هواشناسی استان تهران از فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید طی روز سه شنبه در ارتفاعات استان تهران خصوصاً ارتفاعات شمال شرق و شهرستان فیروزکوه آگاهی داد.

در اثر این مخاطره لغزندگی جاده ها، احتمال برخورد صاعقه در ارتفاعات، وقوع پدیده مه و کاهش دید در جاده های کوهستانی پیش بینی می شود.

به سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران، احتیاط در تردد در جاده های کوهستانی، احتیاط در کارهای کوهنوردی، احتیاط در جابجایی عشایر و چرای دام در دستورکار قرار گیرد.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، هشدار زردرنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/06/14
23:56:59
5.0 / 5
189
تگهای خبر: خودرو , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane