ساخت تونل متوسلیان در گیرودار تعیین مدل اقتصادی

ساخت تونل متوسلیان در گیرودار تعیین مدل اقتصادی

بیمه خانه: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت ساخت تونل شهید متوسلیان توضیحاتی ارائه نمود.


عباس شعبانی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت ساخت تونل شهید متوسلیان اظهار داشت: تونل متوسلیان حدود ۹ کیلومتر است و در بودجه عمرانی سالانه شهرداری به عنوان یک پروژه مشارکتی دیده شده یعنی باید برای ساخت این تونل بخش خصوصی پای کار ساخت بیاید و با شهرداری مشارکت کند.
وی با اعلان اینکه باید هزینه های بخش خصوصی در ساخت تونل متوسلیان به صورتی به او برگردانده شود، اظهار داشت: یعنی نحوه بازپرداخت هزینه هایی که انجام می دهد باید در همان ابتدا مشخص شود.
شعبانی اضافه کرد: هم اکنون طراحی فنی تا فاز یک پیشرفت کرده یعنی ما می دانیم ورودی و خروجی کجاست و تونل به چه نحوی ایجاد می شود، اما هنوز مدل اقتصادی تامین مالی این پروژه تعیین نشده است البته چند مدل اقتصادی احصا شده که باید طی جلسه با معاونت مالی شهرداری به یک مدل واحد مالی برسیم و ممکنست چندماهی زمان ببرد.
معاون شهردار تهران با اعلان اینکه اساس اجرای پروژه تامین مالی است و ما باید با احصا یک مدل مالی به سرمایه گذار، بابت برگشت سرمایه اش ضمانت بدهیم، اضافه کرد: تا حالا سه سرمایه گذار داخلی برای ساخت تونل متوسلیان اعلام امادگی کردند؛ اما باید بازگشت سرمایه به طرق مختلف صورت گیرد که حالا یا باید بوسیله دریافت عوارض تونل، یا دریافت عوایدی در زمینه شهرسازی و اهدا زمین یا وامی تلقی شود و با سود مشارکت شهرداری به آنها پول را برگردانند که باید روش تامین مالی سرمایه گذار انتخاب و اجرائی شود.
وی اضافه کرد: تا آخر سال جمع بندی نهایی ساخت یا عدم ساخت تونل متوسلیان انجام خواهد گرفت اما بررسی ها نشان میدهد که امکان عملیاتی شدن این پروژه بیشتر است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، تونل متوسلیان دو طبقه به طول بیش از ۹ کیلومتر خواهد بود که از صیاد شیرازی و میدان سپاه شروع و به بزرگراه آزادگان می رسد که پیش بینی می شود به نرخ امروز، ۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه ساخت این تونل خواهد شد.


منبع:

1401/06/14
11:25:37
5.0 / 5
463
تگهای خبر: شهرداری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane