سردار هادیان فر در گفت وگو با بیمه خانه مطرح كرد؛

مرز مهران انتخاب ۶۵ درصد زوار اربعینی به همراه فیلم

مرز مهران انتخاب ۶۵ درصد زوار اربعینی به همراه فیلم

به گزارش بیمه خانه، رییس پلیس راهور از رفع خطر نقاط حادثه خیز مسیر تردد زوار اربعینی آگاهی داد و اظهار داشت: 65 درصد از افرادی که در سامانه سماح ثبت نام کردند مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب کردند.سردار سیدکمال هادیان فر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مسیر ایلام به مهران از نظر زیرساختی درحال رفع نقاط خطرآفرین برای سفرهای اربعینی است. کارهای اساسی در این راه انجام شده اما باید اقدامات دیگری هم صورت گیرد.
وی با اشاره به این که کارهای عمرانی در این راه باید با سرعت بیشتری صورت گیرد، اظهار داشت: باید شرایط را به شکلی فراهم نماییم که در دو مسیر رفت و برگشت برای تردد وسیله نقلیه شرایط مناسبی برقرار باشد.
مرز مهران؛ انتخاب ۶۵ درصد زوار اربعینی
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا اشاره کرد: باتوجه به تحلیل هایی که از سفر اربعین سال ۹۷ انجام شد، ۷۰ درصد از زوار مرز مهران را برای عبور و خروج از کشور انتخاب نموده بودند. امسال هم تا حالا ۶۵ درصد از زائرانی که در سامانه سماح ثبت نام کردند، این مرز را برای خروج از کشور انتخاب کردند.
هادیان فر اظهار داشت: هرچند عبور زوار در مرزهای شلمچه و چذابه را هم داریم اما باید تمرکزمان بر مرز مهران باشد.
فیلم توضیحات سردار هادیانفر درباب آخرین وضعیت اقدامات پلیس راهور درباب اربعین
وی با اشاره به این که بیش از ۶۵ درصد زوار اربعین امسال اعلام نموده اند که می خواهند از خودرو های شخصی استفاده کنند، اشاره کرد: باید تمرکز بر حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس ها باشد چونکه ۳۵ درصد از زوار تمایل دارند از حمل و نقل عمومی خصوصاً اتوبوس ها برای رسیدن به مرزها و حتی بازگشت شهرهایشان بهره گیرند.
رفع خطر نقاط حادثه خیز مسیر تردد زائران
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا تاکید کرد: باید تمهیدات مناسبی برای مدیریت ترافیک داشته باشیم تا در کنار خدماتدهی بحث کاهش سوانح و تصادفات را هم داشته باشیم.
هادیان فر با گلایه از عدم ایمنی لازم خودرو ها، اشاره کرد: شرایط باید به شکلی فراهم گردد که کمترین لطمه به زوار برسد. به عنوان مثال اهتمام داریم نقاط حادثه خیز مسیرهای منتهی به مرزهای چهارگانه را رفع خطر نماییم.
وی در آخر تاکید کرد: تا حالا تعدادی از نقاط حادثه خیز رفع خطر شدند و در نظر داریم برای هزار و ۶۰۰ کیلومتر مسیر زوار در چهار مرز بتوانیم رفع خطر نقاط حادثه خیزشان را به زودی انجام دهیم.

1401/06/04
11:15:07
5.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane