اتمام پروژه بزرگراه یادگار امام(ره) طی ۳سال

اتمام پروژه بزرگراه یادگار امام(ره) طی ۳سال

بیمه خانه: به گزارش بیمه خانه، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اظهار داشت: 3 سال زمان برای تکمیل طرح توسعه بزرگراه یادگار امام(ره) تا بزرگراه شهید بروجردی در نظر گرفته شده است که فاز نخست آن تا دو سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، عباس شعبانی با اشاره به شروع عملیات عمرانی طرح توسعه و تکمیل بزرگراه یادگار امام(ره) پس از اجرای مراسم‌ لنگ زنی آن توسط شهردار تهران در روز شنبه-۵ شهریور ۱۴۰۱- اظهار داشت: در این دوره مدیریت شهری با مشخص شدن اولویت ها در زمینه پروژه های عمرانی شهردار تهران نسبت به اجرا و تکمیل چند پروژه شاخص تاکید داشت تا در کیفیت زندگی مردم تحولاتی صورت پذیرد.
وی با اشاره به این که یکی از این پروژه ها ادامه بزرگراه یادگار امام(ره) است؛ اضافه کرد: همانطور که می دانید پروژه بزرگراه یادگار امام(ره) به طول ۱۷ کیلومتر از تقاطع چمران تا میدان جی است که در این محدوده به سبب وجود پادگان جی و سوله های وزارت آموزش و پرورش این بزرگراه متوقف شده است.
معاون شهردار تهران با اعلان اینکه بن بست بزرگراه یادگار امام(ره) به سبب وجود معارضان بزرگ ملکی بوده است، افزود: تصمیم بر این شد تا ادامه این بزرگراه در شاخه غربی از پادگان جی ادامه پیدا کرده به میدان فتح برسد و با ادامه آن از بزرگراه فتح به بلوار بهار در نهایت به بزرگراه شهید بروجردی متصل شود.
وی با تاکید بر این که بزرگراه یادگار امام(ره) در نهایت پس از اتصال به بزرگراه شهید بروجردی به بزرگراه آزادگان و ابتدای بزرگراه تهران ساوه می رسد؛ بیان کرد: با اجرای طرح توسعه و تکمیل بزرگراه یادگار امام(ره) از میدان جی به سمت غرب و جنوب حدود ۹.۲ کیلومتر به طول پروژه بزرگراه یادگار امام(ره) و شهید بروجردی افزوده می شود و تا یک محور ۲۶ کیلومتری را در غرب تهران تشکیل گردد.
شعبانی با اعلان اینکه دلیل عدم تکمیل رینگ شمالی- جنوبی بزرگراهی در غرب تهران وجود پهنه فرودگاه مهرآباد بوده است، تصریح کرد: وجود فرودگاه مهرآباد سبب شده است تا بزرگراه هایی مانند شهید ستاری و شهید باکری پس از رسیدن به پهنه فرودگاه مهرآباد نتوانند امتداد یابند.
وی با اشاره به این که تنها بزرگراهی که می تواند محور شمالی- جنوبی را در غرب و جنوب غربی پایتخت شکل دهد بزرگراه یادگار امام(ره) است، اشاره کرد: به عبارتی بزرگراه یادگار امام در غرب تهران عملکردی مشابه بزرگراه امام علی (ع) در شرق تهران پیدا خواهدنمود که می تواند شمال غربی تهران را به جنوب غربی متصل کند.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در ادامه با تاکید بر این که این پروژه یکی از اهداف کلان مدیریت شهری تهران است، اظهار داشت: مذاکرات زیادی با ارتش، وزارت دفاع و آموزش و پرورش انجام شد. بدین سبب که در این محدوده بزرگترین معارضان ملکی آن معارضان سازمانی و نهادی است و معارض شخصی ندارد.
وی با اعلان اینکه به غیر از پادگان جی ۸ سوله و انبار وزارت آموزش و پرورش نیز در این راه قرار دارد، اضافه کرد: با وزارت دفاع توافق کردیم تا پادگان چی آن قسمتی که مربوط به این وزارتخانه بود را تحویل شهرداری تهران دهد که خوشبختانه این کار انجام و تفاهم لازم صورت گرفت.
عباس شعبانی افزود: ۶ دستگاه پل در این محدوده ایجاد می شود که با رمپ های جهتی و کندروها در پروژه یادگار امام(ره) ۱۰ کیلومتر مسیر سازی به انجام می رسد.
وی با اشاره به این که قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان پیمانکار این پروژه در نظر گرفته شده است، بیان کرد: کل زمان در نظر گرفته برای اتمام این پروژه ۳ سال خواهد بود که در دو مقطع زمانی افتتاح خواهد شد. فاز نخست دو ساله تمام می شود و فاز دوم نیز در سال سوم تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
معاون شهردار تهران با اعلان اینکه حدود ۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی در این پروژه به انجام می رسد، تصریح کرد: به سبب این که بزرگراه یادگار امام(ره) در تراز منفی یک قرار داشته و ادامه پیدا می کند، این حجم خاکبرداری و خاکریزی در پروژه طرح توسعه به انجام می رسد.
به گزارش شهر، وی همین طور اشاره کرد: حدود ۲۰۰ هزار متر مکعب بتن ریزی انجام و حدود۱۵ هزار تن میزگرد و فولاد استفاده می شود.
شعبانی در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به هزینه اجرای پروژه یادگار امام(ره) اظهار داشت: هزینه اجرای این پروژه ۱۶۰۰ میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: از روز شنبه کلنگ اجرای این پروژه که توسط شهردار تهران به زمین زده شود، برنامه زمان بندی اجرای آن شروع می شود تا در طول ۳ سال کل این پروژه که اتصال بزرگراه یادگار امام(ره) به بزرگراه شهید بروجردی است تکمیل و در دو فاز به بهره برداری برسد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران افزود: با اجرای این پروژه رینگ بزرگراهی غرب و جنوب غربی شهر تهران تکمیل می شود.
وی با اشاره به این که با تکمیل این پروژه شهروندان به آسانی می توانند از فرودگاه مهرآباد خودرا به فرودگاه امام(ره) برسانند؛ بیان کرد: همین طور مردم ساکن غرب و شمال غرب تهران می توانند به آسانی از رینگ بزرگراهی بهره گیرند.
شعبانی با اعلان اینکه این پروژه بار ترافیکی داخل شهر را کاهش می دهد؛ تصریح کرد: بزرگراه یادگار امام(ره) شاخه جنوبی نیز دارد و به سبب معارضان ملکی ریزدانه ای که دارد فعلا در اولویت نیست.1401/06/03
13:22:39
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane