فرمانده انتظامی استان یزد خبر داد؛

کلاهبرداری ۴ میلیارد تومانی از یزدی ها

کلاهبرداری ۴ میلیارد تومانی از یزدی ها

بیمه خانه: به گزارش بیمه خانه، فرمانده انتظامی استان یزد از کلاهبرداری ۴ میلیارد تومانی از یزدی ها به واسطه خرید و فروش های اینترنتی اطلاع داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار عباسعلی بهدانی فرد، ظهر چهارشنبه در نشستی خبری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد سیاست پلیس استان یزد در برخورد با اتباع خارجی غیر مجاز عنوان کرد: پلیس با حضور اتباع غیر مجاز برخورد می کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این که سال ۹۹ بالغ بر ۵۲ تن مواد مخدر و در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۴۷ تن موادمخدر در یزد کشف شد، عنوان کرد: این میزان کشفیات موادمخدر در یزد بی سابقه بوده است.
بهدانی فرد بیان نمود: حالا در کویر تردد قاچاقچیان کاسته شده و به نظر می آید قاچاقچیان بیشتر به سمت دریا رفته اند و ترانزیت موادمخدر و کالای قاچاق را از راه خطوط دریایی انجام می دهند.
فرمانده انتظامی استان یزد در مورد کشفیات سوخت در استان یزد هم اظهار داشت: میزان کشفیات سوخت در استان یزد ۳۱۳ درصد افزایش پیدا کرده همینطور میزان کشف سیگار قاچاق هم در استان با افزایش ۱۰۱ درصدی مواجه بوده است.
وی در مورد تماسهای تلفنی با پلیس ۱۱۰ هم خاطرنشان کرد: امسال ۱۶۳ هزار و ۴۲۸ تماس با ۱۱۰ برقرار شده که ۹۰ هزار تماس منجر به عملیات شده و بقیه یا مزاحمت تلفنی بوده یا با تذکر لسانی پلیس حل شده است.
فرمانده انتظامی استان یزد در مورد فعالیتهای پلیس فتا هم بیان نمود: پرونده های پلیس فتا در استان یزد که بیشتر در ارتباط با کلاهبرداری خرید اینترنتی است، ۵ درصد افزایش پیدا کرده و کلاهبرداران اینترنتی پارسال ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان از مردم کلاهبرداری کرده اند.
بهدانی فرد در مورد آمار تصادفات هم بیان نمود: میزان تصادفات در مجموع ۳۲ درصد افزایش پیدا کرده که بخشی از این تصادفات منجر به فوت بوده است.
فرمانده انتظامی استان یزد افزود: متوفیان تصادفات درون شهری افزایش ۱۷ درصدی و متوفیان تصادفات برون شهری افزایش ۵ درصدی داشته اند.
وی همینطور از افزایش سرقت در استان یزد اطلاع داد و عنوان کرد: بیکاری، اعتیاد و تعدیل نیروی کارخانجات در یزد سبب افزایش سرقت در استان شده و البته بخش عمده ای از این سرقت ها در ارتباط با اتباع خارجی مجاز نمی باشد.
بهدانی فرد ضمن اشاره به سیل اخیر یزد هم بیان نمود: پلیس از ساعات اولیه بارش باران در محورهای فرعی استان مستقر شد و اگر این استقرار نبود، میزان تلفات سیل در سرتاسر استان افزایش چند برابری می یافت.
وی اظهار داشت: بیشتر افرادی که سیل گیر شدند برای نجات جان افراد خانواده یا خودرو یا وسایل خود به آب می زدند که اگر پلیس نبود، این افراد قطعا غرق یا مفقود می شدند اما حضور پلیس و بسته شدن راه های فرعی سبب کاهش تلفات شد.


منبع:

1401/05/22
09:47:06
5.0 / 5
382
تگهای خبر: انتظامی , اینترنت , پلیس , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane