معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران عنوان كرد

تغییر رویکرد شهرداری در دوچرخه های اشتراکی

تغییر رویکرد شهرداری در دوچرخه های اشتراکی

به گزارش بیمه خانه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد وضعیت دوچرخه های اشتراکی در تهران توضیحاتی را عرضه داد.


مجتبی شفیعی در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت دوچرخه های اشتراکی در تهران اظهار داشت: دوچرخه یک مد حمل ونقلی است که به هیچ عنوان نمی توان آنرا حذف نمود و در بسیاری از شهرهای دنیا استفاده از دوچرخه توسعه یافته، اما در بعضی از شهرها هم همچون تهران بسیاری از دوچرخه استقبال نشده است که باید تلاش نماییم سهم این مد غیرموتوری را که هم به سلامت شهروندان، کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و غیره کمک می نماید، افزایش دهیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برنامه ما پشتیبانی از دوچرخه بعنوان یک مد حمل و نقلی است، افزود: اما بررسی ها نشان داده که رویکرد سابق جوابگو نبوده و باید رویکردها در این حوزه تغییر کند.

وی افزود: نتایج حاصله نشان داده است که حداکثر سهم دوچرخه در جابه جایی روزانه ۱۰ الی ۱۵ درصد بوده است که زیر ۰.۱ درصد از کل جابه جایی های تهران است که این نشان داده است نگاههای قبلی موفقیت آمیز نیست در حالیکه باید در افق سالانه ۱۹۰ هزار جابه جایی با دوچرخه انجام می شد که نشده است و باید مدلهای قبلی تغییر کند.

شفیعی با بیان اینکه سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به تازگی مصوبه ای را در هیات مدیره خود داشته که برپایه آن به جای روش های خرید اشتراک، تبلیغات و غیره به سرمایه گذار کمک نماییم تا مابه ازای هرجابه جایی از آنها خرید خدمت نماییم، اظهار داشت: یعنی هر شهروندی که از دوچرخه های اشتراکی بهره برد ما در شهرداری تهران مابه ازای آن عددی را به سرمایه گذار پرداخت می نماییم که این عدد از جانب کارشناسان رسمی دادگستری تعیین شده و بعد از آنکه عدد خرید خدمت در هیات مدیره سازمان حمل و نقل تصویب شود طی فراخوانی از سرمایه گذاران می خواهیم که با این مدل جدید، سرمایه گذاری کنند.

معاون شهردار تهران افزود: اگر سرمایه گذاران از این مدل که توجیه اقتصادی دارد استقبال کنند ما هم زیرساخت ها را تکمیل می نماییم، چون که زیرساخت های زیادی در شهر بوجود آمده اما پراکنده است و سبب اعتراض مردم و کسبه شده است.

وی اظهار داشت: در ابتدا تقاضا شکل می گیرد و مابه ازای آن شبکه دوچرخه را تکمیل می نماییم.1401/03/20
14:35:43
5.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane