مدت بازپرداخت وام نوسازی ۲۰ ساله می شود؟

مدت بازپرداخت وام نوسازی ۲۰ ساله می شود؟

بیمه خانه: مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری اعلام نمود که پیشنهاد افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده به ۲۰ سال مورد تایید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفته که بزودی عملیاتی می شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، هم اکنون متقاضیان نوسازی بافت فرسوده امکان استفاده از تسهیلات نوسازی بافت را دارند که شامل ۶۰۰ میلیون تومان در چهار کلانشهر تهران، قم، مشهد و شیراز در محدوده بافت های فرسوده پیرامون حرم های مطهر و در سایر محدوده در تهران ۴۵۰ میلیون تومان و در سایر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون تومان با نرخ سود حدود ۱۱ درصد و سایر شهرها ۳۵۰ میلیون تومان با نرخ سود حدود ۱۰ درصد است که در تمام این موارد ۱۵۰ میلیون تومان از مبلغ وام با نرخ سود صفر درصد پرداخت می شود.
همینطور می توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن با مدت زمان بازپرداخت ۲۰ ساله استفاده کنند که نوسازی مسکن در بافت های فرسوده از نرخ ترجیحی سود تسهیلات برخوردار خواهد بود.
از طرفی آن طور که محمد آیینی ـ مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام نموده، به منظور ترغیب مردم و سازندگان جهت مشارکت در نوسازی بافت های فرسوده پیشنهاد طولانی شدن بازپرداخت تسهیلات ویژه نوسازی بافت های فرسوده معادل نهضت ملی مسکن مورد تایید رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی رسیده که بزودی عملیاتی خواهد شد.
وی اظهار داشت: تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی شهری در دولت سیزدهم از مرز ۲۰ هزار واحد عبور کرد که در مجموع این متقاضیان در بیشتر از ۴ هزار و ۸۷۰ پروژه متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی بوده اند.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: استانهای تهران، آذربایجان شرقی، مازندران، اصفهان و گلستان به لحاظ تعداد واحدهای درحال نوسازی در رتبه های اول تا پنجم هستند.
آئینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: شرکت بازآفرینی شهری صرفاً به دنبال افزایش تراکم در بافت های هدف بازآفرینی نیست و از رعایت تناسب ساخت وساز با شرایط شهرها و اقلیم های متفاوت استقبال می کند.
وی توضیح داد: از هر پلاک فرسوده ای که تجمیع و وارد فرآیند نوسازی شد میانگین ۵ واحد به تعداد هر پلاک درحال راه اندازی است که در این فرآیند ۱۵ هزار واحد مازاد راه اندازی و وارد بازار می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی از عموم سازندگان دعوت کرد تا در نوسازی بافت فرسوده مشارکت کنند و در جریان نوسازی از حمایت های دولت و شهرداری ها بهره مند شوند.
آئینی خاطرنشان کرد: متقاضیان نوسازی در بافت فرسوده از دو امکان تسهیلات ویژه بازآفرینی شهری و یا تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن می توانند استفاده کنند.
وی افزود: در مجموع در بخش نوسازی مردمی که مورد حمایت دولت و شرکت بازآفرینی شهری است حدود ۵۰ هزار واحد در دست ساخت است که بیشتر از ۲۰ هزار واحد از این تعداد در هفته دولت و دهه فجر سال جاری تکمیل و بهره برداری می شوند.1401/03/02
12:00:02
5.0 / 5
292
تگهای خبر: بازار , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane