مدیر عامل متروی تهران اعلام كرد

قرارداد 8000 میلیاردی مترو برای خرید تجهیزات

قرارداد 8000 میلیاردی مترو برای خرید تجهیزات

بیمه خانه: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از انعقاد قرارداد 8 هزار میلیارد ریالی، با بانک شهر و شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه برای خرید قطعات و تجهیزات ناوگان مترو آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی شایسته اصل در این زمینه اظهار داشت: قرارداد خرید قطعات و تجهیزات، باتوجه به نیازهای متروی تهران درباب تجهیز ناوگان به خصوص در زمینه قطعات و تجهیزات راهبردی و اضطراری و رفع مسئله خالی بودن انبارها که به این دوره مدیریتی منتقل شده بود، به دستور شهردار تهران و حمایت شورای اسلامی شهر تهران منعقد شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون این قرارداد جاری شده و مراحل ثبت سفارش درحال پیموده شدن است. قطعات به مرور زمان برمبنای نوع قطعه و زمان موردنیاز برای ساخت و خرید، تامین می شوند که این مساله منجر به اورهال و نوسازی ناوگان خواهد شد.

شایسته با اشاره به این که بانک شهر و شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه مسئولیت خرید قطعات و تامین مالی را برعهده گرفته اند، اظهار داشت: معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران نیز تمامی ضمانت های لازم (اعم از نقد و غیر نقد) را بر عهده دارد. امیدواریم هرچه سریع تر این قرارداد عملیاتی شده و قطعات و تجهیزات موردنیاز مترو تامین شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اشاره کرد: با انجام این کار ما می توانیم در بین مدت، شاهد کاهش خرابی ها باشیم و این دوران بحرانی که از گذشته به این دوره مدیریتی منتقل شده، به یک شرایط امن و ایمن مبدل شود.

وی همین طور به هماهنگی های به عمل آماده برای انعقاد قرارداد با یک شرکت خارجی برای ارتقاء و اورهال قطارهای فرسوده متروی تهران اشاره نمود و اضافه کرد: مراحل اولیه برای جذب صد میلیون یورو فاینانس خارجی شکل گرفته است و ان شاءالله با کمک و همکاری شرکت واگن سازی تهران این اتفاق صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: بعد از نهایی شدن این قرارداد جزییات را اعلام خواهیم کرد.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ شایسته اصل در آخر از شهردار تهران و همین طور معاونت حمل و نقل و ترافیک و معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران که دستورات ویژه ای در بحث مترو دادند و بودجه مناسبی برای سال ۱۴۰۱ مترو پیش بینی کردند تشکر کرد و اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم با عملکرد خوبمان و تلاش نیروهای عملیاتی که کارکنان خدوم و زحمتکش این شرکت هستند، شرایط بسیار مطلوبی را برای متروی پایتخت و کلان شهر کرج ایجاد نماییم.
منبع:

1401/02/20
12:22:56
5.0 / 5
306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane