سردار رحیمی خبر داد؛

از سرگیری طرح های انضباط بخشی موتورسواران در پایتخت

از سرگیری طرح های انضباط بخشی موتورسواران در پایتخت

به گزارش بیمه خانه رئیس پلیس پایتخت، با تکیه بر از سر گیری طرح های انضباط بخشی تردد موتورسوران، اظهار داشت: مخالف مسافرکشی موتوری ها نیستیم.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی، در حاشیه طرح انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران در پایتخت در جمع خبرنگاران گفت: پلیس تهران بزرگ سه طرح بزرگ و ویژه و مهم بطور همزمان در سه نقطه از پایتخت به وجود می آورد. این طرح عبارتند از طرح موتوریار، طرح ساماندهی عبور و مرور در معابر پایتخت و طرح انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران.
وی اضافه کرد: تلاش ما بر این است که با اجرای این طرح، موتورسیکلت سواران را ساماندهی نماییم و تخلفات موتورها را کاهش دهیم.
رحیمی اشاره کرد: با اجرای این طرح ها هم تردد موتورسیکلت سواران نظم و انضباط می یابد و هم ترددها در شهر منظم می شود.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به این که استفاده از موتورسیکلت بطور جد رو به افزایش است، تاکید کرد: در تابستان حجم استفاده از موتورسیکلت رو به افزایش است. پلیس مخالف استفاده از موتورسیکلت و حتی مسافرکشی با موتور نیست اما باید نظم و انضباط در شهر رعایت شود. به همین دلیل مأموران پلیس در صد نقطه پایتخت در دو شیفت بامداد و بعدازظهر آماده برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران هستند.
وی با اشاره به تخلفاتی که در این طرح با آن برخورد می شود، اظهار داشت: رعایت قانون نخستین موضوع است. پلاک موتورسیکلت ها به هیچ عنوان نباید مخدوش باشد و همین طور حرکت در محل عابر پیاده و پیاده روها کاملاً ممنوعست.
رحیمی افزود: همین طور عبور از چراغ قرمز و داشتن بار غیرمتعارف ممنوعست.
وی با اشاره به این که ۴۶ درصد از کشته های تصادفات سال ۱۴۰۰ مربوط به موتورسیکلت سواران بوده است، اضافه کرد: بحث اصلاحات هندسی، رفع گره های ترافیکی، برطرف نمودن نقاط حادثه خیز و به روز کردن المان های موضوعی از اقداماتی است که پلیس با کمک شهرداری ها در معابر پایتخت انجام می دهد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص این که در این طرح چند مأمور پلیس به کار گرفته شده است، اظهار داشت: تعداد مأموران متغیر است. در جایی مانند تئاتر شهر که حجم ترافیک بیشتر است، ۲۰ تا ۳۰ مأمور و در محل های دیگر ۵ تا ۶ مأمور حضور دارند.


منبع:

1401/02/18
15:16:18
5.0 / 5
419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane