سرهنگ جهانی خبر داد؛

جریمه رانندگانی که پشت آمبولانس حرکت کنند

جریمه رانندگانی که پشت آمبولانس حرکت کنند

به گزارش بیمه خانه معاون اجتماعی پلیس راهور از اجرای طرح کوچه نجات برای خودرو های امدادی آگاهی داد و اظهار داشت: سامانه ای در آمبولانس ها نصب می شود تا رانندگانی که پشت آنها حرکت کنند را رصد و به پلیس اعلام نماید.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور در گفتگو خبری با اشاره به این که حرکت در پوشش و یا تعقیب خودرو های امدادی ممنوع می باشد، اظهار داشت: درست است که جریمه این کار ۳۰ هزار تومان است اما پیگیری های لازم برای برخورد با این رانندگان در دستور کار قرار دارد.
وی اضافه کرد: همانطور که روز گذشته سردار هادیان فر رییس پلیس راهور تاکید کرده است خودروهایی که پشت خودرو های امدادی حرکت کنند اعمال قانون می شوند.
جهانی اظهار داشت: سامانه ای طراحی شده تا آمبولانس ها این سامانه را عقب خودرو نصب کنند تا پلاک خودرویی که از پشت این آمبولانس ها حرکت می کنند را رصد کند.
وی با اعلان اینکه پیشنهاد می نماییم تا خودرو های آتش نشانی و سایر خودرو های امدادی از این سامانه استفاده کنند، اظهار داشت: بعد از رصد پلاک این خودرو ها داده ها به پلیس اعلام و این خودرو ها اعمال قانون می شوند.
سرهنگ جهانی افزود: تعقیب و حرکت پشت آمبولانس ها بغیر از این که کار بد و اشتباهی است ممکنست موجب تصادفات زنجیره ای هم شود.
وی اظهار داشت: البته سرعت مجاز در معابر شهری ۵۰ کیلومتر است اما در بعضی مواقع آمبولانس احتمال دارد با سرعت های بالاتر برای رساندن بیمار به بیمارستان حرکت کنند که راننده ای که درحال تعقیب و حرکت پشت آمبولانس است با همان سرعت آمبولانس حرکت می کنند و جدا از این که به سبب سرعت بدون مجوز جریمه می شوند نمره منفی هم برای آنها اتخاذ می شود.
اجرای طرح کوچه نجات برای خودرو های امدادی
معاون اجتماعی پلیس راهور با اشاره به طرح «کوچه نجات» اظهار داشت: سال قبل سردار هادیان فر از تمام مجموعه های راهور خواست تا چاره ای برای نجات آمبولانس ها و ماشین های آتش نشانی در ترافیک های سنگین پیدا نماییم. با توجه به این که رسم بر این است که خودرو های امدادی از لاین سرعت حرکت کنند اما در بیشتر مواقع دیده می شود امکان باز شدن مسیر برای این خودرو ها در لاین سرعت نیست.
سرهنگ جهانی اظهار داشت: بنا بر این ما طرحی را طراحی کردیم به نام «کوچه نجات» و مدلول آن این است که خودروهایی که در لاین سوم هستند به سمت چپ و خودروهایی که در لاین دوم هستند به سمت راست متمایل شوند و مسیری که بین خطوط باز می شود همان کوچه نجات نام دارد و خودرو های امدادی از آن محل عبور کنند.
وی در آخر اشاره ای به طرح «رابطان فرهنگ ترافیک» کرد و اظهار داشت: این طرح مثل طرح های مختلف پلیس است با این تفاوت که این دفعه سراغ رؤسای روابط عمومی سازمان های مختلف رفته ایم تا بواسطه ارتباط زیاد این افراد با جامعه بتوانیم فرهنگ ترافیک را نهادینه نماییم.


منبع:

1401/01/23
21:47:46
5.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane